SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Strenght of Vitality

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Strenght of Vitality   Joi Noi 29, 2012 8:58 am

Strenght of Vitality

Primul capitol

Sakura P.O.V.

Stăteam liniștită pe o bancă din Konoha, gândindu-mă la vremurile bune ale trecutului. Stăteam, pe aceea bancă rece și udă, dat fiind faptul că afară ploua. Nu mai simțeam răcoarea aerului, chiar daca eram îmbrăcată într-un kimono scurt de culoare roz. De când a plecat el, viața mea nu mai are rost. Nu știu de ce nu m-a luat cu el acum doi ani.

Inima îmi este ruptă în mii și mii de bucățele. Totul rezumăndu-se doar la acea mică cutie de la care s-ar fi presupus că am aruncat cheia. Era doar o simplă fantezie de-a mea. Fără el satul este pustiu. Îmi este dor de indifernența lui, de ai săi ochi pătrunzători, care intrau pâna în adâncul sufletului și te făceau să îngheți.

Datorită ploii am fost chemată in casă de către mama mea.Calc pragul ușii vișinii și dau să intru pe un hol luminos, aproaoe de bucătărie. Din bucătărie veneau niște mirosuri care te făceau să te lingi pe buze. Cred că iar a făcut mama plăcinte. Le iubesc. Nimeni nu le mai face ca și ea. Au un gust excepțional. Singura problemă este că dacă mănânci una nu te mai poți opri și ești nevoit să bagi în tine foarte mult. Chiar dacă pentru voi nu este o problemă, pentru mine este. Sunt la cura de slăbire. Nu pot mănca decât trei. Și acestea sunt peste măsură.

Mă ridic însfârșit de la masă și mă îndrept spre camera mea. Calc un prag maorniu, intrând într-o cameră cu pereții roz, la fel ca și părul meu. Mă arunc în pufosul meu pat și încerc să mă culc. Bine spus „încerc”. Nu pot adormi. Ceva mă neliniștește pe interior. Oare ce va urma să se întâmple. Sper să nu fie ceva foarte grav. Se aude un ciocănit în ușa camerei mele. Fiind negativistă, ca de obicei,ma speriu foarte tare. Clanța ușii se mișcă și pe ea își face apariția o femeie cu păr roșu și ochii la fel ca și ai mei. Era mama mea, care mă anunțase că Lady Tsunade dorea să mă vadă. E super! Fix acum când mă pun și eu în pat se trezește și Lady Tsunade cu misiuniile ei. Cred că voi tâmpi intr-o buna zi.

Cu chiu cu vai mă ridic din pat și mă duc spre baie pentru a-mi face un duș revigorant. Mă pun sub duș și dau drumul apei. Mă simțeam atât de bine sub acel jet de duș încât nu mai doream să ies niciodata. Era ceva de nedescris. Mă simțeam minunat, dar din păcate știam că va trebui să și ies din acel micuț colțișor de rai. Ies afară din duș infășurându-mi un prosopel alb în jurul taliei și în jurul pieptului meu foarte generos. Mă îndrept spre dulap și îmi aleg o ținută, aceasta fiind ținuta zilnică. Știam că Tsunade mă va trimite într-o misiune. Eram curioasă în ce fel de misiune și unde. Asta era tot ceea ce mă determinase să merg. Dacă nu mă chema ea, probabil că nici măcar nu mă duceam, dar ea îmi este ca o a doua mamă și țin foarte mult la ea. De la ea am învățat tot ceea ce știu. Pot spune că am întrecut-o.

Ies din casă in pas lejer îndreptându-mă spre biroul Hokage-ului. Intru acolo și îl văd pe.....

________________________________________________________________________________

Suspans!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Strenght of Vitality   Joi Noi 29, 2012 9:11 am

Imi pare rau sa te dezamagesc insa ma asteptam la mult mai mult din partea ta. Este acelasi inceput de poveste in care Sasuke paraseste satul iar Sakura pleaca in misiune unde il gaseste. Poate ca este doar primul capitol insa inceputul este cam insipid si nu ma face sa astept continuarea. Sper sa dezvolti pe parcurs idea.
Sus In jos

Strenght of Vitality
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri SasuSaku :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: