SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Demonul noptii ascunse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 2:02 am

Capitolul 1 . Descrierea unui inceput.

Poate ca va asteptati deja sa incep cu vechiul si prafuitul "A fost odata.." insa, nu toate legendele si povestile incep asa,insa a mea, o poveste la fel de batrana ca si sufletul meu ratacit si prafuit nu.

Privesc parca plictisit trista imagine ce imi delecta privirea in cel mai haotic mod, unul salbatic, plin de durere si tristete, un mod ce iti arde sufletul mai rau ca flacarile patrunzatoare ale iadului.Acel mod ce te face sa iti doresti moartea in fiecare secunda insa nu o poti avea a doua oara in aceasta viata.

Acel mod ce te face vulnerabil , iar moartea si viata ta e una stupida plina de sentimente ce iti chinuie sufletul sau ce a mai ramas din el.

Privesc, privesc adanc, privesc cum clipele trec prin fata mea cu viteza dar, pentru mine trec atat de greu insa ce pot face pentru a imi schimba umila soarta ce mi-a fost data ca si maret dar la nastere facandu-ma mereu sa ma intreb, de ce eu?

Inca astept, astept sa treaca timpul, sa vina clipa libertati, astept sa se produca inevitabilul insa acest lucru depinde doar de ea, ea e singura persoana ce imi poate da libertatea, persoana care ma poate elibera.

O privesc de cateva ore insa ea nu da semne sa se opreasaca din plans. Au trecut 3 luni de la accident iar ea inca mai plange,iar eu ? Eu stateam, priveam umil cum o floare se stinge, nu puteam face nimic decat sa o privesc cu incet , se stinge, se ofileste ca o petala de gheata cazuta in focul desertului.

Ma apropii incet de ea si ma asez in genunchi in fata ei uitandu-ma fix in ochii ei mari si umezi
in care vedeam amintirile ce rasarea din clipa in clipa ca si un rasarit radiant ce nu era niciodata urmat de maretul apus, amintirile ramanand cusute in gandurile ei.

Incet isi ridica privirea si se uita in ochii mei mari, maronii, insa ca si in ultimele luni privirea ei trece pin ei, prin mine, si isi continua drumul prin camera in cautarea a ceva. Era la fel ca in ultimele saptamani,privirea ei imi omora sufletul.E duar vina mea

Parca nu ma putea vedea, insa eu eram acolo, langa ea, o priveam cu lacrimi in ochi. Ridic usor mana si o pun pe capul ei insa imediat cum o ating degetele se cufunda in parul ei moale. Nu o puteam atinge, nu ii puteam simti pielea delicata sub degetele mele, nu ma puteam juca in parul ei moale,sau mai bine zis ...nu o mai pot face.

Ma asez langa ea pe pat si o sarut usor pe frunte, insa buzele mele parca treceau prin chipul ei scaldat de lacrimi. Aveam nevoie sa o simt, sa o ating si sa o sarut insa sufletul nu imi mai da voie, nu acum.

Se ridica usor de pe pat si pleaca de langa mine langa geam, incet lasandu-ma pe pat, uitat de lume, ca si cum nu ai exista, insa era adevarat.

Imi e mila de ea si de vina pe care o are in suflet, e doar din cauza mea, din cauza iubirii pe care o poarta cu patima in micutul dar incapatorul suflet, din cauza ca ma iubea. Am fost un prost atunci insa acum timpul nu ma mai poate ajuta, acum doua persoane plang, doua suflete sufera si cel mai important doua suflete sunt departe unu de altul prin granita dintre viata si moarte chiar daca doi pasi le despart.

Sta langa geam cu o poza in mana privind trista cerul , iar, ca de obicei replicile ei ma fac sa imi doresc cu adevarat aceasta moarte.
- Te rog intoarce-te la mine, sau cel putin dami un semn, un semn ca inca ma iubesti...

Sus In jos
Ela Skellington♥
Admin
Admin

feminin
Leu
Puncte : 73
Data nasterii : 19/08/1998
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 18
Localizare : in lumea mea...•♣♥☺♥♣•
Joburi/Distractii : trosbal, fotbal..multe altele
Stare de spirit : in culmea fericirii...habar n-am de ce

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 3:40 am

hei babuin mic...

am trecut pe aici imediat cum am auzit ca l-ai postat
imi stii parerea despre acest fic..dar mai bine zis despre acest prim capitol..
ai o descriere superba pe care o iubesc, ador etc.
cum vrei s-o iei..
aseara am reusit sa inteleg titlul creatiei tale si e chiar neasteptat de bun si de original...
nu cum zic altii ca e pocit (d) ma rog..nu conteaza
sper sa aduci nextul cat mai repede pentru ca il astept cu mare nerabdare..

Crisulinuu te pupaceste

☜☆☞ I came in this world that makes me myself. ☜☆☞
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dany xD
Membru

masculin
Leu
Puncte : 162
Data nasterii : 23/07/1995
Data de inscriere : 27/10/2012
Varsta : 21
Localizare : pe net 8-)

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 3:55 am

Cum sa nu trec yo p-aici? xD Se poate? xD Cum ti-am zis si in PM-ul pe care ti l-am trimis, descrierea ta e grozava. N-am mai vazut pe cineva care sa descrie asa. Astept nextul si sper ca stii ca trebuie sa ma anunti. xD ;)

Death,
To Your little,
Precious,
Heart...
This is the scene,
Where you depart.
No one will hear,
Your final words;
I'm a life taker,
I'm a Heart breaker...
Sus In jos
Miky
Helper
Helper

feminin
Fecioara
Puncte : 96
Data nasterii : 07/09/1996
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 20
Localizare : Chiar unde te astepti mai putin
Joburi/Distractii : Volei si sa desenez
Stare de spirit : Mereu plina de viata

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 4:00 am

]b]Ce bine ca am venit sa'l citesc, ador cum descrii si primul capitol mi'a placut enooorm. Acum cred ca sti ce vreau sa zic, neeeext vreau sa vad si al doilea capitol sigur va fi la fel de minunat [/b] fericit

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 4:35 am

Capitolul 2
Demonul umbrit de fulger

Incet, incet sufletul se dizolva in mii de particule iar mania pune stapanire pe mine incetul cu incetul. Ma urasc pentru faptul ca o ranesc pentru faptul ca ea sufera in tacere din vina unuia ca mine.Nu merita sa sufere din vina mea din motiv ca am cedat atunci cand trebuia sa lupt pentru ea, pentru mine si cel mai important pentru...noi...

Incet simt cum mintea mea incepe sa fie patata de sutele de amintiri iar asa devine complet neagra. Nu mai pot judeca limpede si nu gasesc o ipoteza care ma poate ajuta sa trec peste acest impas al vietii, ceva ce putea picta iar zambetul pe chipul meu alb.

Simt nevoia de a ma calma insa nu o pot face. Ea este tot ce am iubit pe aceasta lume si tot ce voi iubi pana sa sfarsitul eternitatii. Am fost un prost crezand ca ea ma poate insela cu fratele meu mai mare iar acest lucru ma impins in prapastia pacatului de unde nu mai putut sa ies.

Aud cum soneria isi face de cap , zeci de unde vibrand in urechile mele. Iubirea vietii mele deschide tematoare usa pe care isi face aparitia un baiat blond cu ochii albastrii precum vopseaua proaspat imprastiata pe suprafata cerului de vara. Imi este imposibil sa nu recunosc aceasta persoana pe care o apreciam atat de mult si pe care o consideram ,candva, cea mai apropiata.

Ma simteam bine ca scumpa mea floare albastra avea incredere in el. Stiu ca in acest moment el o poate ajuta mai mult decat o fac eu .Insa de ce ma simt ca si cum explodez atunci cand privirile lor se intersecteaza ?

Se asaza amandoi pe pat si incep sa vorbeasca despre mine ca si cum nu as fi in camera iar in cel mai nepotrivit moment imi intorc privirea catre geam incepand sa analizez cerul intunecat al noptii. Simteam cum privirea mea se ascunde dupa acei nori insa si ei se ascundeau de privirea mea acum intunecata precum sufletul meu.

Nu imi placea sa recunosc asta insa deveneam foarte agitat. Oare prezenta lui aici ma face sa ma simt asa sau este doar o simpla senzatie. Ma incrunt privind spre cer acesta intunecandu-se mai rau ca niciodata iar un vant puternic incepe sa bata manios . Oare eram gelos pe fiinta lui sau mai ales pe "viata" lui ?

Ma simteam atat de singur, inchis parca intr-o alta lume, una izolata de restul persoaneler. Sunt atat de diferit incat, parea ca nu exist pe aceasta lume insa eu, eram chiar aici, in centrul actiunii incercand sa ii fac fata si sa trec peste provocarile ce imi sunt date.

Intr-un moment neasteptat un zgomot ma face sa intorc apul, incet, si il vad pe amicul meu cum isi presa buzele peste cele ale iubitei mele. Aceasta se zbatea sa scape insa nu avea cum.

Simt cum nu ma mai pot stapani iar ochii mei devin rosii precum cei ai unui demon. Acum chiar am devenit un demon, unul nemilos si posesiv asupra unui lucru ce ii este de menit. Ridic mana in aer iar baiatul este aruncat in perete cazand in partea intunecata a camerei aproape fara suflu.

Un fulger atinge pamantul, corpul meu aparand ca o umbra stearsa in fata luminii geamului, noaptea, disparand la fel de repede ca si cum nu ar fi existat. Se apre ca a fost de ajuns incat sa atraga privirea speriata a fetei. Imi parea rau ca am mintit-o in tot acest timp insa a fost pentru binele ei.

Cu o viteza inimaginabila apar in spatele tipului urmand ca imediat sangele sa fie imprastiat pe pereti si pe chipul iubitei mele. Ce am putut deveni,imi e cel mai bun prieten, persoana in care aveam cea mai mare incredere.

In umbra intunericului se putea vedea silueta mea stearsa ,plina de sange ce o privea pe ea cu teama de a deschide ochii. Ochii mei rosii o analizau profund centrand chipul patat de sange , speriat, plin de lacrimi ce alunecau rapid si care era inderptat spre mine .

- Nu esti real ! NU! Ai murit in bratele mele, te priveam si te imploram sa nu ma parasesti. Tu esti mort.
O priveam cu mila fara sa pot formula un raspuns. Nu aveam curajul necesar de a vorbi cu ea.

-Te rog spune ca esti bine si ca traiesti, te implor... nu ma parasi iar...
- Imi...pare rau... Spunand asta ma las condus de noapte si dispar incet in intunericul ei...
Sus In jos
Ela Skellington♥
Admin
Admin

feminin
Leu
Puncte : 73
Data nasterii : 19/08/1998
Data de inscriere : 05/11/2012
Varsta : 18
Localizare : in lumea mea...•♣♥☺♥♣•
Joburi/Distractii : trosbal, fotbal..multe altele
Stare de spirit : in culmea fericirii...habar n-am de ce

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Dum Dec 02, 2012 5:22 am

baaa...cum sa nu trec eu pe aici?
mai babuinule adica oi fi eu aroganta dar nici in halul asta..
nu cred ca mai pot spune ceva in legatura cu ..creatia ta..
vreau sa zic ca stii foarte bine ca eu iti ador descrierea si restul..
si nu glumesc niciodata
anunta-ma de continuare,
o astept cu nerabdare
Crisulinuu te pupaceste

☜☆☞ I came in this world that makes me myself. ☜☆☞
Sus In jos
Amphetamine (:
Admin
Admin

feminin
Berbec
Puncte : 57
Data nasterii : 28/03/1996
Data de inscriere : 20/12/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Mier Dec 26, 2012 7:37 am

Capitolul 3 Tarziu in noapte

Nu pot sa cred ca iar am parasit ersoana pe care o iubesc cel mai mult .Inseamna totul pentru mine si pentru cea ce a mai ramas din mica si nesemnificativa mea viata anosta, pictata brutal pe panza in alb si negru din lipsa de inspiratie a unui artist pe lare nu il pot condamn pentru cea ce eu cu mana mea am facut.

Cadrul unei zile frumoase de iarna se contureaza incet in mintea mea murdara ,plina de amintiri imprastiate pe covoarele prafuite de ganduri ratacite. Undeva in complexitatea imprastierii lor o puteai gasi si pe cea mai patata de negura noptii dintre ele. Ziua mortii mele.

Era o zi mare pentru mine si floarea mea nepretuita. Implineam 4 ani de cand formam un cuplu perfect din toate punctele de vedere iar asta ne bucura nespus atat pe mine cat si pe iubita mea. Cine putea crede ca acesta va fi sfarsitul relatiei noastre pamantesti.

Deja incepea sa se intunece in micul si prafuitul orasel putand sa se vada maretia cu care luna isi ocupa locul de drept ca regina a astrelor pictate si ele cu maretie pe coala negricioasa a cerului .

Mergeam lent pe covorul de nea admirand frumusetea naturi in care noi eram centrul universului dupa parerea noastra. Doi tineri de 18 ani indragostiti ca in prima zi care inca nu stiau ce sunt greutatile vietii. Asta eram noi pe suprafata pamantului insa atat timp cat eram impreuna nu mai contau micile aspecte nefavorabile.

-Vreau sa imi amintesc aceasta zi dagul meu, nu vreau sa uit de ea pana la sfarsitul eternitatii.
-Iti jur iubirea mea pe propria mea viata ca nu vei uita aceasta zi...Buzele se unira incet si magia sarutului ne poarta incet in adancul norilor.

Inca stateam pe pervaz cu fata lipita de sticla rece privind furtuna de afara ce se varsa in rafale puternice peste pamantul nevinovat. Acel juramant inca este valabil pentru ambele suflete ratacite in cautarea jumatatii pierdute in vise.Trecutul a facut ca acea zi sa nu fie uitata in aceasta eternitate traita de mine si de ea.

Neuitarea a venit la o ora distanta cand am aflat de cumplita moarte a parintilor si a fratelui meu mai mare. Acel lucru a distrus sufletul pentru cea ce credeam eu a fi o eternitate insa mam inselat. Am actionat cu furia si nu cu inima iar acest lucru ma costat cel mai de pret lucru .Am incepur sa fug cat de repede puteam numai sa ajung mai repede acasa. Eram distrus , omorat si ingropat , fara sprijin si fara nimic drag pe lume.

Gandirea mea negariva ma facut sa platesc iar asa totul sa treminat in acea zi.Acum stiu de ce Domnul a vrut sa sufar si abia acum am aflat scopul meu . Cum am putut gandi atunci ca sunt singur pe lume atata timp cat o aveam pe ea cu mine. Acesta este scopul meu aici iar eu nu am putut sa vad asta in tot acest timp.

Povestea a luat sfarsit in acea zi la fel cu trupul meu in floarea tineretii. Strigate nenumarate , vocea ei ca un ecou pierdut in zare, lama cutitului sclipind usor in lumina becului din camera.
-Te rog nu ma parasi, ai jurat sa nu uit aceasta zi niciodata insa nu vreau sa mi-o amintesc asa, te rog deschide ochii.
Totul era in zadar, buchetul isi pierduse o floare.Acum astept,astept sa o pot recupera, astept sa o pot atinge iara.Astept....sfarsitul eternitatii....Ce este aceasta vraja ? Este moartea sau viata ? Traiasc sau am murit?

Capitolul nu este corectat...sunt bonlava...imi pare rau de greseli

-- ● -- ● -- ● -- ● -- Scream -- ● -- ● -- ● -- ● --

Look in my eyes. What do you see?
Did you saw the love of killing?

I want to 'love' you right now!

-- ● -- ● -- ● -- ● -- Scream -- ● -- ● -- ● -- ● --
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Demonul noptii ascunse   Astazi la 12:10 am

Sus In jos

Demonul noptii ascunse
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nicotiana affinis (Regina noptii)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri originale :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: