SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Cer instelat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anya
Moderator
Moderator

feminin
Puncte : 25
Data de inscriere : 25/11/2012
Localizare : Undeva ...

MesajSubiect: Cer instelat   Lun Ian 07, 2013 5:41 am

Am adus si eu un ficulet. Sper sa va placa ^^

Descriere
- Ce-ti doresti de la un baiat ?
-Sa ma protejeze !
La asta se rezuma intreaga poveste . Sper sa-ti placa .

Capitolul 1

Steteam intr-un colt al patului , cu genunchi imbratisati si cu capul rezemat de ei .Plangeam de 3 zile , ochii mi se umflara si cred ca se si inrosisere. Tremuram din toate incheieturile , imi era foarte frica si toate astea erau din cauza lui .
~~~Flashback~~~~
Soarele rasarise anuntand o noua zi . Doua brate puternice ma strangeau la piept . Ma frec usor la ochi cu podul palmei si il vad, pe cel mai minunat iubit . Ochii sai caprui minunati , erau acoperiti de pleoape , iar parul sau castaniu era ciufulit . Mana mea stanga era pe pieptul sau , hmm cred ca iar am adormit impreuna . Imi amintesc seara trecuta a venit la mine si nu a mai plecat .

Stateam si-i priveam chipul , trasaturile fetei sale erau minunate . Brusc un zgomot umple toata camera , trezindu-l . Era telefonul sau . Acesta raspunde buimac si dupa 30 de secunde inchide . Se da repede jos din pat si-si trage tricoul pe el , isi ia haina si pleaca spunandu-mi doar " Am sa ma intorc " , Asta e ciudat ! Niciodata nu se trezeste asa brusc , mereu mai sta cel putin o ora in pat si nu pleaca asa fara sa-mi spuna nimic . Dar cine stie , poate s-a intamplat ceva rau . Oh , sper ca totul sa fie bine ! Astea fiind zise ma dau si eu jos din pat , mergand sa-mi fac cafeaua si sa ma imbrac .

Este ora 2 jumatate dupa-amiaza . Stateam tolanita pe canapea tot schimband canalele . Ma opresc cand aud o bataie in usa . Deschid usa si vad ca era el . Sarisem sa-l imbratisez , dar acesta ma respinge . Ma uitam speriata la el , iar acesta pe un ton alarmat imi spune :
- Te rog, vin-o cu mine si nu pune intrebari ! Te rog !

Fara sa ma mai gandesc ma incalt si incui usa . Acesta ma strange de incheietura mainii si ma trage dupa el . Ne urcam intr-un taxi , iar in 15 minute ajungem in fata unei hale . Ne dam jos si privim cum taxiul se indeparta . Dupa ce nu-l mai putem zari, satenul meu ma strange in brate si incepe sa , sa planga .
-Imi pare rau ! Imi pare rau ! Sper ca ma vei putea ierta vreo data ! repeta el printre suspine
Nu intelegeam nimic , de ce ii pare rau ? Nu mi-a gresit cu nimic .
-Ajunge ! spune cineva , un barbat defapt
Simt cum cineva imi pune o batista la nas si dupa ultimul lucru care il vad este cerul instelat .

M-am trezit cu o durere de cap . Stai ce s-a intamplat ? Cred ca a fost un cosmar . Am zis ultima propozitie cu voce tare .
Din umbra se aude o voce feminina care zicea pe un ton superior :
- Nu a fost nici un vis , pustoaic-o ! De fapt cosmarul abia incepe ! era o voce atat de familiara a cui ?
Si am primit raspuns la intrebare , pasi in fata o femeie in jur de 27 de ani cu parul cret , pana la umeri si blond , imbracata cu o rochie neagra lunga despicata la piciorul drept . Nu pot crede este, este sora lui .
- Surprinsa , pisicuta ? Stiu nu cred ca se astepta nimeni ca o tanara dintr-o familie buna sa fie sefa celei mai mari bande mafiote . Ne ocupam cu de toate , trafic de droguri de arme si cel mai profitabil , traficul de carne vie . Felicitari , esti noua achizitie .
-Si el face parte ? spun incercand sa nu plang
-El ? Nu , nici nu stie . Te iubeste mult , dar pacatul tau si ghinionul lui ca esti asa frumoasa . Faptul ca el insusi te-a adus aici a fost o mica pacaleala . Azi dimineata a primit un telefon anonim care ii spunea ca daca nu te aduce aici , eu am sa mor . Totul a mers perfect , dupa ce baietii te-au bagat inauntru , eu doar a trebuit sa ies de aici si sa par speriata .
Deci de asta era asa agitat .imi zic in minte
~~~Endflashback~~~

Asa am ajuns aici . Poate... nu ar trebui sa-l invinovatesc . Nu stia .Acum nu mai conteaza .Brusc , usa se deschide . O nu , nu , nu , te rog . Speram sa nu vina clipa asta .
Pe usa intra un bosorog de vreo 45 de ani , chel , mic de statura si nu neaparat tras prin inel . Acesta inchide usa si se aseaza pe un colt al patului , eu nemiscandu-ma si respirand greoi . Il simteam cu se holba la mine . Normal , doar era o tanara de 20 de ani , care arata destul de bine si ea imbracata sumar .
Acesta incepe sa se apropie de mine, m-as trage mai in spate dar nu mai aveam loc .

Mosul ala ma mangaia pe par spununadu-mi "Nu-ti fie teama " . Desi era ingrozita imi venea sa-i rasucesc mana aia , dar nu puteam pentru ca blonda ma amenintase , asa ca nu avea, nimic de facut . Incepea sa vina tot mai apropae . Acum un sentiment puternic de panica se combina cu cel de groaza .
Nu , nu te rog . Incepe sa se deschida la camasa verde ca iarba . Doamne , te rog ai grija de mine...

Datoria noastră în faţa unui adevărat mister nu e să-l lămurim, ci să-l adâncim aşa mult încât să-l prefacem într-un mister şi mai mare.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://teenagersplace.forumgratuit.ro/

Cer instelat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri originale :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: