SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Rebel Love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Tequila.
Membru

feminin
Varsator
Puncte : 13
Data nasterii : 14/02/2000
Data de inscriere : 12/11/2012
Varsta : 16
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Sa ascult muzica ♪, sa compun ➸, sa iubesc ♥.

MesajSubiect: Rebel Love   Vin Ian 18, 2013 12:20 pm

Nah, ce pot spune?! Deschid si eu un fic... Pam pam. Sper sa va placa si sa fie cat de cat bun... + E pentru: Anya, Brio,Chip, Dany (nu luati in nume rau sau in alt gen), Crisu & Alle. Enjoy!

Capitolul 1

Ochii ce te privesc in umbra.

~Hinata

Era o zi minunata. Razele soarelui intrau pe fereastra si imi incalzeau pielea mea alba si fina. Ma uit plictisita la ceas ca sa vad cat e ora. Remarc stupefiata ca este 11:05. Trebuie sa ma intalnesc cu Kira la ea acasa la doisprezece si nici macar nu m-am spalat! Ma dau jos din pat ducandu-ma in baie. Intru in cabina de dus si dau drumul la apa calda. Picaturi mari si dese cadeau pe trupul meu relaxandu-ma. Acest sentiment nu dura mult pentru ca trebuia sa ies ca sa ma imbrac. Pun prosopul pe corpul meu fin in timp ce deschid dulapul de unde iau hainele pentru ziua aceasta. Imi aleg niste blugi de-un albastru inchis, un tricou alb pe care scrie “Bad Girl” cu negru,o jacheta cu manecile pana la coate si adidasi de la Nike. Trantesc usa si pe aici ti-e drumul. E doisprezece fara cinci minute. Roscata o sa se enerveze daca intarzii. O iau la goana printre blocurile inalte ale Japoniei. Nu credeam ca sta atat de departe. Drumul ma adorme intr-un fel devenind melancolica. Am un sentiment ciudat ca toata lumea vrea sa devina ceva important, ceva magnific in timp ce eu nu cred ca voi ajunge asa departe. Recunosc ca am note bune, insa nu stiu chiar ce doresc sa devin. Viata mea se ghideaza mai mult dupa a altei persoane ce imi controleaza sufletul ca o marioneta.

~Kira

O astept pe Hinata. Inainte de al cunoaste pe frati-miu era punctuala. A contagiat-o si pe ea. Inca doua minute. Doamne! Stau si ma uit la ceas ca proasta! Urc scarile si intru in baie. Acolo incep sa-mi pieptan parul lung si roscat ca focul. Cand vad ca e pe deplin aranjat las peria uitandu-ma la trasaturile fetei mele. Ochii albastri, pielea alba, buzele frumoase date cu glos. Toate fetele mi-au spus ca trebuie sa fiu mai feminina si mereu aranjata indiferent unde sunt si bla bla bla... Raman pierduta pe ganduri. Prin minte imi trece fata lui mereu smechera ori plictisita, ochii negri, zambetul sau dulce si glasul de inger. E perfect din partea mea. Kiba mi-a luat ochii din prima clipa cand l-am vazut. Soneria ma trezeste din visare. Ma grabesc ca sa ii deschid usa prietenei mele celei mai bune. Aceasta gafaia de la alergat.
-Buna,Hinata! Dar,de ce ai alergat?
-Eh! Am alergat dupa gaini.
Of, Doamne, mereu ai incercat sa nu intarzii atunci cand e ceva important. O invit inauntru in timp ce se tolaneste pe o canapea. Incepem si discutam diverse subiecte, ce-am facut in acesti 5 ani, cum ne-am schimbat si ce vrem sa facem in continuare. Pana ajungem la subiectul la care amandoua picam la examen, acesta fiind baietii. Linistea nu dura mult intre noi, ea stiind ce vreau sa o intreb.
-Nu... oricum nu asi putea sa scot macar un cuvant pe gura. Doar imi cunosti caracterul.
-Oh, haide! Trebuie sa-i arati ca te-ai schimbat si ca natura ti-a dat forme!
-Perverso! Si in plus, asi putea spune acelas lucru despre tine!Tu nu incerci destul sa-l atragi pe Kiba in plasa ta!
-Nu sunt pescara!Si in plus unele fete se baga pe la nasul lui.Si stii ca ma refer la Ariana!
-Mda…
Am mai stat noi cat am mai stat pana cand ceasul a batut ora 10 noaptea.Hinata s-a ridicat cerandu-si scuze,dar trebuia sa plece acasa.Am intrebat-o daca nu vrea s-o conduc acasa,dar aceasta a zis ca se descurca.Ne-am luat la revedere imbratisandu-ne si stabilindu-ne o ora la care trebuia sa o iau pe Hinata cu masina maine ca sa mergem la scoala.Dupa ce ea pleca m-am dus la etaj, m-am schimbat in pijamale si m-am trantit epuizata in pat.Prin gand imi treceau multe:cum va reactiona frete-miu cand o va vedea pe Hinata asa dezvoltata?Ce va face cand o sa dam am testul de “Bun venit”?Si cel mai interesant lucru,cum arata acum Kiba si cat de dragut este?Sunt sigura ca va fii si mai super si dragut.Cu gandul la ziua de maine am adormit.

~Naruto

Un tarait enervant ma trezeste din somnul meu dulce. Iau bata de langa pat si distrug in mii de bucatele instrumentul de spart timpanele oamenilor. Ma dau jos din pat enervat de trezirea brusca. Pff, e luni si ca de obicei, Kiba, ar trebui sa suna chiar acum. Aud sunetul obisnuit al telefonului. Tonul atotstiutor nu intarzie sa apara:
“- Neata, mai dormi? E 9:45. Daca intarziam dau vina pe tine!”
- Mda, vin imediat.
“- Bine, misca-te cu spor! "
Nu mai stau pe ganduri si imi inchid mobilul. Iau pe mine blugii negri, un tricou alb si pe deasupra o camasa simpla, portocalie cu manecile lungi pe care mi le suflec pana la muschi. Ghiozdanul in spate si o zbughesc pe usa. O decapotabila neagra statea in fata casei asteptandu-ma. Dau mana prieteneste cu fratele meu de suflet si calc-o camarade. Pe drum am vorbit despre fete, singurul lucra la care ne gandim cu adevarat. Inimile ne bateau in piept pentru ele, insa cand era de practica numai roseata mai reusea sa tipe, urlete ce nu pot fii auzite ci doar simtite.
Vechea poveste se tot repeta fara ca noi sa o putem modifica. Ajungem la scoala. Aceasta iti lua ochii cu toate gratiile de la ferestre. Dupa incidentul cu aruncatul colegilor pe geam, de vede cat de nebuni putem fii uneori. Inca nu se sunase de intrareiare. Nu dura mult si dupa ce luam liftul pana la etaj unde era clasa numarul 4568, locul unde suntem inchisi timp de o ora. Oare chiar asa o sa fie mereu?
Cum deschidem usa suntem intampinati de un zgomot enervant ragete ,rasete si carti trantite. A devenit chiar o rutina faza asta, exceptand faptul ca am mai trecut cateva clase. Nu fac un pas si o vad pe Hinata. S-a schimbat de cand nu am mai vazut-o. Dumnezeu chiar e bun cu ea la trup. Pletele ei negre ca noaptea ii curgeau pe pieptul genero ,ochii ei de-un albastru deschis erau patrunzatori, iar pielea alba si catifelata iti sucea mintile. Fara sa imi dau seama am inceput sa salivez pana cand cotul atotputernic al satenului imi face conostiinta cu realitatea. Caut un subiect de discutie, insa nu prea il gasesc, rezulta ca va trebui sa improvizez ceva pe loc.

Bine, bine, stiu! Stiu ca am povestit din mai multe perspective, dar asta e viata! Nu cred ca omor pe cineva...nu?
[/size]

I know I’ve made some mistakes
Got some troubles in my mind
But I know I can step on a bridge
And everything will be allright

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Rebel Love
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Song Il Gook (송일국)
» Broderie manuala - Alexuta
» Caciuli, basti tricotate II
» Jang ok Jung live in love . În numele iubirii (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri Naruto :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: