SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Lover's Game [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana Radkid
Membru

feminin
Rac
Puncte : 4
Data nasterii : 29/06/2002
Data de inscriere : 01/01/2015
Varsta : 14
Localizare : VL
Joburi/Distractii : Fanfiction-urile, Anime-urile, Manga, SasuSaku, Football (ciudat pentru o fată, ştiu)
Stare de spirit : Sunt "bine".

MesajSubiect: Lover's Game [+16]   Sam Ian 03, 2015 1:54 pm

ATENŢIE:

Acesta este script-ul Fan Fic-ului video Lover's Game de pe Youtube. Sunt autoarea de drept a script-ului si a videoclipului în limba engleză, însă nu deţin nici un material media sau de orice tip în afară de canalul meu de YT şi de script-ul compus în timp. S-ar putea să apară mici modificări la poveste, dat fiind faptul că după atâta timp de la compunerea script-ului ar fi posibil ca acum să am o idee sau două în plus (de ex.: s-ar putea să mai adaug descrieri care sunt prezentate in video prin simple poze), dar baza este aceeaşi.

Capitolul I

Războiul a luat sfârşit. Binele a învins răul, ca întotdeauna. Obito a primit permisiunea de a se întoarce în Konoha. Naruto a devenit Hokage la scurt timp după încheierea războiului. Poate nici o săptămână de atunci. Sai şi cu mine formăm o ehipă ANBU. Naruto ni se alătură în misiunile noastre oricând poate scăpa de toate hârţoagele de pe biroul lui. Nu se întâmplă prea des. Doar un singur lucru nu s-a schimbat. Atitudinea lui Sasuke.
Ne-a ajutat destul de mult în război, dar nu s-a întors acasă. Spune că are nevoie de ceva timp pentru el. Dar timpul trecea exact ca întotdeauna. Încet...dureros...
- Asta e, mă dau bătută. Nu te vei întoarce niciodată, nu?
- Am nevoie de...timp.
- Da, sigur. *M-am întors cu spatele la el doar ca să nu-mi vadă lacrimile fierbinţi şiroidu-mi pe obraji.*
- Sakura, mă voi întoarce, îţi promit.
- Doar...pleacă.
- Sakura, eu..-
- PLEACĂ!
- C-cum vrei tu...
Şi cu aceste cuvinte,a părăsit iar lumea mea. Simt că tocmai m-am aruncat singură în prăpastie, nu ştiu ce să zic despre mine însămi. Dar, bănuiesc că merit. Acest episod m-a făcut oarecum să...cad în genunchi şi să plâng. Naruto mi-a spus întotdeauna că pun prea mult suflet, dar aşa sunt eu.
- Sakura, nu mai plânge,te rog..Nu suport să te văd aşa.
- Ai dreptate, Naruto, interveni Kakashi ajutându-mă să mă ridic. Hai să ne întoarcem în sat.

- Sakura, aşteaptă! strigă Naruto în clipa în care eu voiam să mă îndrept spre casă.
- Ce e?
- Mă gândeam că...ar fi timpul să ne punem în ordine gândurile pentru o vreme. Să ne luăm o mică vacanţă de la toată agitaţia.
- Da, ai dreptate. Îţi mulţumesc pentru tot, Naruto..., i-am spus, îmbrăţişându-l strâns, frăţeşte.
Ziua următoare, am fost abordată -bineînţeles, inevitabil- de Hinata, prietena mea cea mai bună. Mă gândeam: "Dar Ino unde e? O fi blocată de una dintre "bârfitoarele" ei din apropierea Florăriei sau a dat ortu' popii din cauza unei ştiri bombă?". Doar gândul mă făcea aproape să fac pe mine de râs. Se pare că, totuşi, eram destul de obosită. Pe Hinata o deranja puţin căscatul meu continuu. Dar nu lăsa să se vadă. Era prea bine crescută.
- Bună dimineaţa, Sakura-san!
- 'Neaţa.
- Ai auzit ce a declarat Tsunade-sama?
- Nu.
- O săptămână de Odihnă Naţională.
- Asta e...şocant de...mda. O merităm, nu crezi? am întrebat eu pe un toc oarecum ironic.
- Categoric. A scos bani din seif şi i-a împărţit între membri familiilor în funcţie de cât de multe a făcut fiecare pentru război.
- Naruto s-ar putea să devină bogat, adăugasem eu, râzând.
- Umm...unde e Sasuke?
- Păi, vezi tu...el..-
- Salutare, fetelor! interveni Naruto.
- S-Salut, N-Naruto-kun!
Vedeţi voi, Hinata era topită după Naruto, el era topit după mine, iar eu după Sasuke. Nu în acelaşi fel, bineînţeles. Dar era ca într-un cerc amoros între noi. Eh, mai mult vicios decât amoros.
- Bună, Naruto,am spus eu nonşalantă.
- Tocmai mi-am ridicat bonusul pentru Război.
- Asta aveam de gând să fac şi eu. Chiar sunt curioasă ce sum..-
- Îmi cer scuze de deranj, se auzi o voce din fundal. Era a Shizunei, care se aropiase de noi într-o tăcere impecabilă. Lady Tsunade vă cheamă în biroul ei numaidecât!
- Mă duc eu după Sai, zise Naruto preschimbându-şi natura glumeaţă în seriozitate completă.
- Atunci, asta înseamnă că voi ajunge eu prima în birou. Pa, Hinata!
- Pa pa, Sakura! Ne vedem mai târziu!

În biroul lui Tsunade, situaţia se tensiona. Avea o faţă gen: "Am ceva serios să vă spun, dar defapt nu e serios." . Era foarte derutant câteodată. Nu ştiai dacă să râzi sau să înghiţi în sec în faţa ei. Totuşi, nu era atât de rău. După ce ne-am adunat toţi:
- În primul rând, îşi drese vocea, vreau să vă felicit pentru efortul depus. Echipa 7 a fost "vedeta" în ultimele luni, dacă mă pot exprima astfel. Deşi sunteţi foarte tineri, aveţi puteri de Jounini. În al doilea rând...şi începu să ne povestească decizia lui Sasuke. Nu e ca şi cum nu am fi ştiut-o deja. Tot ce a reuşit a fost să ne întristeze şi mai tare.
- Lady Tsunade, am o întrebare, anunţă Sai, rupând tăcerea.
- Desigur.
- După întoarcerea lui Sasuke Uchiha, voi mai fi parte din Echipa ANBU 10 sau din Noul format al Echipei 7?
- Toate la timpul lor, Sai. Depinde de multe lucruri. Sunteţi liberi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sper că v-a plăcut primul capitol. La Mulţi Ani ^^ !

The power of love will NEVER fade.
Click dacă vreţi să vedeţi poza, dar după închideţi Spoiler-ul deoarece deformează pagina. O vedeţi şi închideţi Spoiler-ul, ok?:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/channel/UCHHuGFVE26xOaZVmZqwYJLQ

Lover's Game [+16]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri SasuSaku :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: