SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Rise Of The Pheonix

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion
Puncte : 45
Data nasterii : 05/11/1994
Data de inscriere : 31/10/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Rise Of The Pheonix   Mier Oct 31, 2012 11:28 am

Rise Of The Pheonix

~Legenda Inceputurilor~

Prolog

Cand Spatiul si timpul s-au ciocnit violent, haosul a fost marginit de predestinarea creatiilor unor fiinte supreme ce avea sa dea nastere corpurilor ceresti si a energiilor produse de acestea creand intr-un final pana si lumea cunoscuta astazi. Controland puterea suprema a focului, inca de la primele civilizatii, aceste creaturi au fost asemanate zeilor fiind cunoscute sub diferite nume: zeii Ra si Osiris; Imperialul Fenghuang; Grifonul Ponike, Pasarea Benu pana la Pasarea Phoenix sau Pheonix cum e cunoscuta in legendele omenirii din aceste timpuri instabile. Ochii Pheonicsilor scanteieaza o lumina tainica, in jurul gatului penele ii stralucesc ca flacara, deasupra capului are o creasta rosie al carei varf luceste ca o stea si revarsa in intunericul noptii o lumina senina, picioarele ii sunt rosii ca purpura de Tyr, un cerc de azur ii invaluie aripile, iar partea superioara ii este impodobita cu pene aurii , totul fiind invaluit de o manta de flacari pure, aparent inofensive. O rasa de zeitati ce se raspandisera prin vastul spatiu ce , traiau in foc, mureau in foc si renasteau din propria cenusa tot in foc.
Dupa ce au terminat de creat Pamantul, devenind prielnic supravietuirii altor specii, unii Pheonicsi ramaneau pe acea planeta avand grija de “oul” terminat ascunzandu-se in maruntaiele vulcanilor si supraveghiind creaturile ce se stabilisera in acel mediu inca incandescent. Eoni dupa eoni, ele traiau, mureau si renasteau in acele corpuri ceresti , asa intamplandu-se si pe Pamant unde venise randul ca specia oamenilor sa prospere si sa se dezvolte fiind niste fiinte inteligente si foarte iubite de catre acei zei de foc. Pentru a nu interveni cu acea specie, pasarile mistice se retrag in incandescenta Soarelui controland lumina si caldura acelei Stele pentru a mangaia fetele inofensive a acelor civilizatii pamantene. Numai un Pheonix ramane in urma, citind in sufletul oamenilor si vazand viitorul rezervat acestora incalca regula absoluta din randul semenilor sai si ofera omenirii “focul” si ii invata cum sa-l controleze pentru a se incalzi si construi cu acesta. Infuriati pe acesta, Pheonicsii construiesc doua sabii gemene din elementele cele mai dure, una simbolizand moartea iar cealalta renasterea, si ii taie aripile inflacarate ale lui Prometheus, caci asa-i era numele, oferindu-le unei persoane cu sangele pur pentru a le pazi, iar corpul agonizat il incarcereaza in inima Muntilor Tartarului, in chinuri groaznice insa vesnice ca pedeapsa a nesocotirii acelei legi sacre a Pheonicsilor.Cu toate ca-l pedepsisera pe fratele lor nesabuit, raul facut nu mai putea fi desfacut, astfel omenirea manuia forta suprema a acelor zei imblanzind flacarile pentru necesitatile lor. In ciuda faptului ca era vazut ca un tradator de semenii sai, Prometheus era adorat si slavit ca zeu suprem de catre oameni, pentru ca el era divinitatea ce le daruise focul si multi au incercat sa-i elibereze corpul agonizat, chiar si unii cu ganduri distructive. Dezamagiti de aceste lucruri, Pheonicsii se retrag in inima Soarelui intr-un somn profund necesar inaintea reinvierii puterilor acestora, ascunzand cele doua sabii in cele doua colturi ale lumii : Sabia Diamantului si a Luminii- LUMIA... si Sabia Zirconiului si a Intunericului- SIRIUS.
Civilizatii dupa civilizatii, lumea ravnea tot mai mult dupa putere ajungand sa se urasca reciproc impartindu-se in doua si izbucnind razboaie teribile intre acestea. Descoperind si alte puteri rare, cele doua factiuni, Imperialii si Lotusii, isi antrenau armatele si gardienii protectori ai celor doua regate pentru dominatia suprema pe acel pamant atat de vast.
Fiecare rege avea 8 generali, fiind catalogati in ordinea puterii lor pana la numarul 1, acela fiind mana dreapta a regelui. Cei 8 generali aveau de asemenea armate numeroase sub comanda lor numite Pelerini. Imperialii isi protejau semenii de furia si vandalismul Lotusilor care aveau ca scop doar o foame nestapanita de putere si extinctia rasei impure a dusmanilor lor –Imperialii. Cele doua regate cautau cu disperare cele doua sabii mitologice pentru a pune capat acelor terori si a obtine victoria absoluta. Mana dreapta a regelui Seuz din partea Imperialistilor, era de generatii gardianul aripilor si a puterii Celui Cazut-Prometheus, inima pura luptand mereu pentru ceea ce e drept, uneori chiar si impotriva propriilor ordine, fiind parte neutra a ideologiilor celor doua regate luptand pentru imperiali doar datorita violentei iesite din comul al lotusilor ce ataca pe oricine indiferent ca era un simplu muncitor sau pelegrin.

Ultima editare efectuata de catre CyberWings in Lun Feb 18, 2013 11:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

MesajSubiect: Re: Rise Of The Pheonix   Mier Oct 31, 2012 11:29 am

Capitolul 1: Inclestarea titanilor!

• Era o noapte rece de toamna si prin padurea Elogium, in apropiere de regatul Imperialiilor, un tanar
razboinic inainta furtunos catre regele Seuz cu intentii criminale ,insa se ciocni de brigada a 8-a de pelegrini regali ce aveau ordine stricte de a-i opri inaintarea si a castiga timp pentru ca celelalte brigade sa se organizeze. Numele acelui razboinic era Neox Colossus, un tanar voinic de doar 23 de ani, cu ochii ascunsi de o manta misterioasa si cu o sabie titanica ce-i solicita bratul drept si in urma lui ramanea doar parjol si cenusa. Cu toate ca era vazut ca un inamic, Neo era obisnuit cu sistemul regal si formatia acestuia, oprindu-se in fata cordonului de pelegrini cu o prezenta impunatoare ce sufla teroare in inima ostasilor regali. Isi infige sabia greoaie in pamant si ingenuncheaza in fata armatei de 1000 de pelegrini uimiti de ceea ce vad.
Neo: Iarta-ma Elixir pentru varsarea sangelui fratilor nostri, iarta-mi calea razbunarii si iarta-le sufletele nevinovate a celor ce vor cadea din foc si sabie inaintea puterii mele!
Pelegrin A: Ce tot vorbeste? Se caieste inainte de a-si gasi sfarsitul? La cine se roaga?!
Pelegrin B: Taci idiotule! Nu sti ca el a facut parte din prima divizie direct sub comanda Printesei focului Verzui!
Pelegrin C: Asa este! Insusi Detinatorul Puterii maretului Prometheus, Neox Colossus! Fiti pregatiti de o moarte glorioasa pana ajunge generalul brigazii a 8-a Eros Akan!
Neo: Ostasi curajosi, va rog, lasati-ma sa trec si sange nevinovat nu va fi irosit!
Pelegrin A.: Chiar daca obisnuiai sa faci parte din cele 8 legiuni, esti considerat un tradator acum! Tu esti cel care ar trebui sa renunte...tu esti cel care va cadea aici si acum!

Afland raspunsul brigazii, Neo se ridica scotand sabia din pamantul uscaciu si paseste inspaimantator catre bariera de pelegrini determinati.
Neo: ...Si Luna plina a acestei nopti va fi patata de sangele garzilor unui rege corupt. Shadow Mist ( Tehnica Umbrei cetii)
O ceata deasa se ridica la nivelul copacilor blocand lumina rece a Lunii cu o umbra infioratoare ce crea iluzii si teroare in inimile Pelegrinilor. Unul dupa altul, din sunetul disperarii a ostenilor, corpurile desfigurate se lovesc puternic de tarana deja imbibata de sange. Ca o fantoma, Neo aparea si disparea in fata fiecarui pelegrin doar pentru a-i mai fi vazuta silueta misterioasa inainte de a cadea in nefiinta. Usor, dar sigur tipetele disperate incep sa se rareasca si ceata sa se risipeasca, astfel ca din cei 1000 de pelegrini doar 10 mai stateau in picioare, incremeniti intr-o formatie ovala si lipiti unul de altul de spaima de a nu fi loviti pe la spate!

Neo: 10 ati m-ai ramas din cei 1000 de razboinici! Voi veti fi flacara lumanarilor pentru a-i omagia pe cei cazuti! Va veti dori sa fi fost in locul fratilor vostri atunci cand ve-ti fi cuprinsi de flacarile eterne prabusindu-va in cenusa!
Unul dintre supravietuitori: Te rog, lasa-ne viata si te vom lasa sa treci!
Neo: Soarta nu cruta pe nimeni si calea deja e libera! Invoc FLACARILE TIMPULUI- dezlantui....
(este intrerupt, fiind nevoit sa se apere cu sabia de spada inamica aparuta din senin!)
Neo: Deci ai venit...
Pelegrinii: Generalul Eros a ajuns! Suntem salvati!
Ero: Taceti prostilor si fugiti cat mai puteti! Alaturati-va celorlalte brigazi si informatii de strategia inamicului! Va voi face rost de ceva timp...cat voi putea!
Neo: Nu vor ajunge prea departe, sti prea bine asta, Eros!
Ero: Cat de mult ai decazut Neo de ucizi cu sange rece fratii tai de cruce! Asta crezi ca si-ar fi dorit Elixir?!
Neo: Taci...Eli a mea a fost luata de langa mine de tocmai asa zisii frati! E prea tarziu pentru ea, e prea tarziu pentru mine , e prea tarziu pentru ei!
Ero: Nu am crezut ca aceasta zi va veni, cand voi fin nevoit sa-mi ucid cel mai bun camarad.
Neo: Dintre toti, tu esti singurul impotriva caruia nu as fi vrut sa lupt, bunul meu prieten.
Ero: Asa simt si eu dar am ales cai diferite, tu razbunarea surioarei mele si eu respectarea juramantului garzii regale.
Neo: Prostii! Acel juramant e construit pe minciuni si razboi, ce mentine vie ura dintre cele doua natiuni. Te rog... lasa-ma sa trec, tu esti singurul inocent din cele 8 garzi regale, nu-ti vreau raul!
Ero: Vinovati suntem cu totii! Ca prieten, mereu te voi sustine dar acum suntem dusmani si nu vei mai face nici un pas catre castel!
Neo: Pentru ea, Eros, as distruge intreaga lume si as reconstrui-o din propria cenusa. Imi pare rau bunul meu prieten , dar timpul ti s-a scurs.

Se retrage din acea inclestare pentru a se pozitiona si contraataca.
Ero: Sunt cel mai rapid dintre cei 8! Neo, ai uitat cat de infricosator pot fi?! LACRIMA MUERTE (suspinul Mortii)!
Se avanta catre inamic cu o viteza supraomeneasca, ce urnea aerul din loc transformandu-l in vanturi amenintatoare, pana si perceptia ochiilor fiind indoielnica de pozitia generalului. Neox statea nemiscat pe pozitie, ca si cum ar fi impietrit de cele intamplate. Eros isi indreapta cele doua spade gemene inainte pentru o lovitura sigura si inevitabila.

Sus In jos
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

Ero: Asta e tot ce poti? Ai incremenit ca in prima zi de antrenament! Ce a vazut sora mea in tine de ti-a ingaduit acea putere sacra?!
Neo isi ridica privirea ca de gheata, de un calm ucigator si cu o clipa inainte de a fi lovit parca se evapora din acel loc, Eros oprindu-se brusc simtind lama rece ce statea sa-i impunga ceafa si mana stanga a prietenului sau atingandu-i usor umarul incordat.
Neo: Nu mai sunt acelasi ca in prima zi, nu?!
Ero: O viteza superioara pana si alei mele! Si nici macar nu ti-ai desfacut aripile! Hei-hei...surioara mea a avut dreptate alegandu-te!
Neo: Acea tehnica de viteza necesita multa concentrare dar rezultatul e superior vitezei tale! Imi pare rau prietene drag, calea-mi e deschisa! Ultimele cuvinte?
Ero: Vei da gres asemeni tatalui meu si lui Elixir daca vei continua sa ni te impotrivesti! Nu te lasa prada urii si razbunarii, ai o datorie fata de acea putere primita, fata de Elixir, fata de lume!
Neo: Singura datorie este sa-i fac sa plateasca pe cei vinovati de acea misiune.
Ero: Offf... atunci deja ai inceput, invingandu-ma!
Neo: Ce...ce vrei sa spui?
Ero: Sti de ce nu te-am invinuit pentru moartea lui Elixir?! Pentru ca am stiut de acea misiune de la inceput!

Neo tremura la fiecare cuvant rostit de prietenul sau, fiind depasit de socul primirii acelei vesti teribile.
Neo: Deci...tu...tu ai stiut mereu? Nu se poate...nu este posibil! Erai cel mai bun prieten al meu si Elixir era surioara ta mai mica...! De ce?
Ero: Doar tu o putei opri pe surioara mea naiva din acele conceptii prostesti! Generatii dupa generatii acest regat a stiut ca pentru a castiga acest razboi trebuie sa-l atraga pe Purtatorul Aripilor de partea lor insa la fiecare generatie, acei Pheonicsi umani mereu faceau doar ce credeau, lasand balta toate sacrificiile pe care aceasta natiune le-a facut! Asa a facut si Tata... asa si Elixir, de aceea am hotarat sa-i inlaturam pentru a nu se alia cu inamicul!
Neo: Ce tot vorbesti acolo,...asta e calea tampita pe care a-ti ales-o?! Puterea Pheonicsilor e lasata de acei zei doar noua pentru a face ceea ce e corect...caile voastre sunt aberante!
Ero: Si a ta este corecta?! Calea razbunarii pe care a-i ales-o este calea cea buna? Ha?
Neo: Nimic nu merita mai mult decat iubirea mea pentru Elixir! Voi incheia acest razboi, transformand totul in scrum asa cum am facut si cu inamicii vostrii si-l reconstrui din propria cenusa!
Ero: Am simtit incandescenta naucitoare a flacarilor ce a cuprins castelul Lexum al Lotusilor de la granita celor doua regate! Teroarea facuta de tine nu a rezolvat nimic, ei sunt o intreaga natiune plina de ura si razboinici care abia asteapta sa se razbune! In acel moment cand Necroman ni s-a alaturat generalilor, trecand de partea imperialistilor am fost uimit de numarul urias al inamicului ce inca-l detine ca sa nu mai pomenim si de puterea regelui Zues ce ti-a scapat acelui atac si isi planifica contraatacul!
Neo: Hmm...deci acei ticalosi au scapat....nu credeam ca mana dreapta a regatului Lotusilor va schimba vreodata taberele! Am vrut doar sa vad ce poate aceasta sabie mistica si lama ei de diamant impotriva acelor lasi!
Ero: Lumia?! Deci aceasta este una dintre cele doua arme ce a taiat aripile lui Prometheus! Ai cautat-o neincetat in acesti 2 ani de cand ai fugit?
Neo: Asta a facut parte din antrenamentul meu. Pentru a ma razbuna trebuia sa devin mult mai puternic! Asta e pedeapsa mea!
Ero: Este doar pur egoism calea aleasa de tine! Offfff, Neo, sti prea bine de ura oamenilor catre cei ce poseda aripile zeilor, cu totii vor ca Prometheus sa-si recapete puterile si sa se inalte inca o data pentru a le da si mai multa putere. Facand parte din familia celor alesi stiu ca asta este gresit...lumea nu mai are nevoie de putere de la zei, trebuie sa muncim pentru a le castiga si puterea inseamna invidie si razboi!
Era Pheonicsilor pe acest pamant a apus...nu mai e nevoi ca EL sa se inalte!
Neo: Stiu totul, ceea ce nici macar nu ti-ai imaginat ca e posibil! ADIO, prietene drag!
Ero: Ramas bun,... “tradatorule”
! ( cu un zambet senin isi inchide ochii asteptandu-si sfarsitul)
Cu o lovitura curata si rapida, lipsita de durere, sabia lui Neox ii strapunge ceafa generalului diviziei a 8-a, acesta prabusindu-se fara suflare pe pamantul rece de toamna! Niste picaturi calde se lovesc de balta de sange revarsata din trupul lui Eros. Erau lacrimile unui Pheonix omenesc ce-si desfacuse aripile inaltate la cer si in ochii lui se derula cei trei ani in care a cunoscut fericirea dar si suferinta!
In urma cu trei ani...
Sfarsit

Sus In jos
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

Capitolul 2: Visul unui taietor de lemne

……..Cu trei ani in urma………

• Era inceputul unei ierni geroase si in padurea Sueva cineva facea mare taraboi. Ziceai ca era o lupta
inversunata si energica datorita crasnetelor ramurilor rupte, a tipetelor ca de razboinic si a loviturilor topoarelor insa aparentele insala. Nu era decat un voinic de vreo 20 de ani ce-si flutura mandru toporul de lemne si-l infingea cu pasiune in orice copac ce-i iesea in cale rupand crengi si smulgand coaja de pe trunchiurile copacilor cu fiecare lovitura hazardata ce o dadea.
Neo: Mooooori soldat al armatei Lotusilor! Eu sunt regele acestui imperiu maret! Ha-ha-ha!!! Tine asta, si asta…. Lovitura repetata a
naturii! Ha-ha-ha!

Alarmat de sunetele infioratoare din acel mic luminis, un batran zgribuliu se apropie cu prudenta.
Tezo: Neoooo, opreste-te! Ce dracu’ te-a apucat de ciumagesti saracii copaci?
Neo: Aaaa….bunicule! Am belito’…adica tai lemnele de care mi-ai zis! De ce ai venit?
Tezo: Tai pe dracu’, tampitule! Eu ti-am zis ca doar 2 copaci ne trebuie de foc nu toata padurea mah! Am venit intr-o suflare cand am auzit atata taraboi…am crezut ca ne ataca inamicii, insa e doar un prost ce se joaca de-a marele razboinic, razbunandu-se pe saraca padure! Ai de gand sa usuci toata padurea mah?! Taie repede 2 copaci si cara-i de indata la coliba ca-mi inghetara salele in bocna asta geroasa!
Neo: Doar ma antrenam un pic…si cum nu mai e nimeni prin imprejurimi, mi-am facut aceste trunchiuri -amicii mei de antrenament !
Tezo: Mai bine zis, te prosteai lovind niste lemne! Misca-te! Sa nu ma mai repet…ai inteles?!
Neo: D-da bunicule! Imediat ma apuc de treaba! (
La naiba, daca nu rezolv repede pe cei doi stejari iara ma va casapi mosneagu deseara cu vatraiu’)
Tezo: Asa sa faci. Eu o iau inainte sa fac o fiertura de palinca! Aaaa….dar nu am lemne! Mai cu talent , Neo ca-mi e sete si nu am pe ce sa-l fierb!
Neo(soptind) : Mai bea si apa, mosneag alcoolic ce esti!
Tezo: Ce ai zis??? Eu alcoolic ?! Vrei cafteala, puslama mica ce esti?
Neo: Ahhhh! Nu..nu am zis asta…eu doar….Imi pare rau!(mosneag-mosneag dar surd nu e!)
Tezo: Nu conteaza! Doar grabeste-te cu lemnele alea!
Neo: Am inteles, bunicule!

Cand sa dea sa plece mosneagul, din tufisuri se arata 4 soldati Lotusieni, ce-si tineau sulitele atintite catre cei doi, gata sa-i rapuna! Neo este paralizat de frica, lasand toporul sa-i cada din mana stanga.
Soldat L: Nu incercati nimic prostesc daca vreti sa aveti parte de o moarte rapida in schimbul uneia lente si agonioase!
Tezo: Va rugam…lasati-ne vietile! Suntem doar niste simpli tarani ce-si duc traiul de pe-o zi pe alta!
Soldat L: Pentru noi nu conteaza asta! Trebuie sa purificam fiecare vietuitoare de pe acest taram corupt! Voi ve-ti cadea asemenea celorlalti Imperiali.

Cand se pregatea sa-si infiga sulita in Neo, un grup de 11 soldati intervin, amanand sfarsitul inevitabil al tanarului.
Soldat L: Tu esti…. Nu se poate! Generale?!
Generalul diviziei a 7-a din partea armatei Lotusilor Titrus Ozz, impreuna cu garda de 10 soldati se alatura celor 4 evaluand situatia!
Ozz: Opreste-te soldat! Ce se inatmpla aici?
Soldat L: Generale…am auzit zgomote puternice asemanatoare unei batalii feroce, dar cand am intervenit i-am gasit doar pe cei doi tarani si ma pregateam sa-i execut, domnule…!
Ozz: Hmm! Ce ochi inflacarati ai pustiule(uitandu-se catre Neo)! Care iti e numele?
Neo: Eu sunt Neox Colossus, omul ce va deveni regele acestui tinut si cel care va va invinge in acest lung razboi!
Ozz: Hmm! Cata pasiune ai pustiule! Off...si eu care doream sa-ti dau o sansa sa ni te alaturi ca o exceptie a provenientei tale!
Neo: Cum? Eu sa ma alatur voua? Ha-ha-ha! Uita-te bine la acesti ochi ce-mi ard ca focul etern din Tartar….intr-o zi, asta va fi ultimul lucru ce-l ve-ti vedea inainte sa muriti!
Soldat L: Insolentule! Ai idee cu cine vorbesti? O sa platesti pentru asta…
Ozz: Hmm! Deci alegi moartea, pustiule! Vad ca nu-ti pretuiesti viata dar ce zici de a acestui batran?!
Neo: Doar nu vrei sa…. adica, eu nu-l cunosc pe acest om! Nu-mi pasa de ce se intampla cu el!
Tezo: Neo… ma protejezi!!!
Ozz: Hmm! Ce spirit puternic si nemilos ai pustiule! Atunci sa incercam invers! Tu vei muri primul!

Generalul ia o sulita de la subordonati si o arunca puternic catre flacau, lasand o balta de sange cald ce inmuia pamantul inghetat! Sulita isi atinsese scopul dar nu si tinta, inaintea lui Neo aruncandu-se batranul Tezo cu un spirit de sacrificiu bine determinat!
Tezo: Nu va voi lasa sa puneti mana si pe el ca pe parintii acestuia, gunoaielor!
Neo(inlacrimat) : Bunicule! De ce…de ce.. de ce… ai facut asta?! Am crezut ca ma urasti prin felul in care te purtai cu mine, atunci de ce?!
Tezo: Copil naiv… cum sa te urasc cand am avut grija de tine inca de cand erai un bebelus ce-mi incalzea inima! M-am purtat asa cu tine pentru ca am vrut sa devi mai puternic, cu un spirit increzator! Mereu te-am iubit, copil prostut…
Ozz: Hmm! Ce induiosator! Exact cum am crezut…mosneagul se va sacrifica pentru tine.
Neo: Taci! Nu te voi ierta niciodata! Ve-ti plati pentru asta!

~va continua~

Sus In jos
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

MesajSubiect: Re: Rise Of The Pheonix   Mier Oct 31, 2012 11:30 am

Se avanta fulgerator catre general nelasandu-i timp de reactie si il loveste puternic cu pumnul in stomac, acesta ingenunchiind de durere.
Soldat L: Generale!!!!
Ozz: Hmmmmm! Puslama insolenta ce esti! Cum indraznesti!!!

Generalul il apuca de gat si il arunca puternic, Neo lovindu-se zdravan de trunchiul unui copac! Ranit isi ridica privirea si vede cum se avanta catre el un munte de muschi cu ochii turbati, gata sa-l sfasie! Pregatit sa-si primeasca pedeapsa isi inchide ochii pentru o secunda, asteptandu-si sfarsitul! Dupa cateva clipe in care nu i se intamplase nimic, aude tipetel groaznice ale soldatilor si aerul incalzindu-se in acel mediu inghetat. Isi deschide ochii si vede franturi de imagini, in care flacari verzi cadeau picurand pe soldatii cuprinsi de flacari in agonie si niste aripi angelice, verzui, in flacari ce inconjurau o frumoasa creatura cu ochii verzi ca smaraldul, care il lovea repetat pe maretul Titrus Ozz cuprins de rani si spaima! Generalul striga inspaimantat catre supravietuitori!
Ozz: Fugiti!!!! E mana dreapta a regelui Seuz, gardianul aripilor mistice de foc, Elixir Akan, Pheonixul verde!!!
Elixir: Oooooo! Imi sti numele si reputatia, al 7-lea general regal! Esti pregatit sa-ti gasesti sfarsitul?
Ozz: Hmm! Alta data... acum sunt inca prea slab pentru a-ti face fata! Sa mergem, soldati!
Elixir: Dar cine a zis ca va las sa plecati asa usor! Inca ma subestimezi, generale! Fiamme Verdi Incenerimento
( Incinerarea flacarilor verzi)
Flacari verzi se intind din aripile ei ca un fir catre inamici, prinzandu-i ca un lasou de picioare sau maini, transformandu-i in cenusa. Generalul Ozz este prins de bratul stang, insa, reactionand rapid, isi taie propriul brat reusind sa scape si de tehnica dar si de acel inger de foc teribil de puternic! Tanara de doar 21 de ani se uita la cei doi tarani rapusi de inamici si gaseste un batran ce zacea mort intr-o balta de sange si un tanar ranit gata sa lesine ce se sprijinea de trunchiul unui copac ciopartit. Se apropie de acel tanar si ii vorbeste cu un glas bland.
Elixir: Am vazut ceea ce ai facut mai devreme...acea flacara din ochii tai aramii inflacarati e oglinda sufletului tau. Imi pare rau dar acel batran nu mai poate fi salvat!
Neo(tremurand) : Nu...nu..buniculeeeeeee! Nu se poate, nu ma lasa singur!

Elixir: Nu-ti face griji...nu mai esti singur! Iti voi rasplati acel curaj si te voi lua in prima divizie sub comanda mea, o onoare ce ti-ai castigat-o pe deplin datorita acelui spirit bland si puternic!
Neo nu mai intelegea ceea ce vorbea frumoasa fecioara ce-i statea in fata, luandu-l in brate, acesta din cauza durerii si a pierderii rudei sale dragi lesina trezindu-se intr-un pat moale si calduros ce era impregnat cu simbolul pelegrinilor regali. Se ridica din pat, vazand ca ranile i se vindecasera si, atras de o conversatie mai aprinsa asculta prudent la subiectul acesteia langa o usa intredeschisa. In afara acelei camere se afla un loc intins, pavat cu gresie alba si inconjurat de ziduri puternice cenusii in care se afla formatii de pelegrini ce se antrenau intens. In apropierea acelei usi o frumoasa fata cu ochii verzi si parul ca razele soarelui, era certata de un barbat scund cu parul negru si foarte energic ce ii reprosa situatia creata prin aducerea lui Neo in regatul sfant al Imperialilor-Eden.
Elixir: Mai taci, ca ma doare capul Eros!
Eros: Offfffff....fata incapatanata ce esti! De ce faci mereu ce te taie capul...sa intri in Eden e un lucru sacru ce doar diviziile de lupta si Inaltii preoti ai consiliului alaturi de regele Seuz au aceasta onoare si tu aduci un taran oarecare pentru ca a fost victima unui atac al Lotusilor, sa faca parte din acest regat?! Ce lucru prostesc!
Elixir: Oooo.. dar mai taci o data si vezi-ti de treburile tale! Am decis deja ca acel tanar va face parte din prima divizie, asta dupa ce va reusi sa-si arate acel spirit de luptator!
Eros: Aaaaaah...parca as vorbi cu peretii! Bine...nu mai are rost sa-mi bat capul degeaba, fie cum vrei tu! Apropo, ca General al primei divizii de pelegrini si mana dreapta a regelui, cum vei avea timp sa te ocupi de el, datorita acelor misiuni speciale?
Elixir: Ha?...................................Nu m-am gandit la asta!
Eros(enervat) : Ceeeeee? Esti batuta-n cap... la asta trebuia sa te gandesti prima data!
Elixir: Aaaaa....... stiu! Voi numi pe alt general de la alta divizie sa se ocupe cu antrenamentul si cu misiunile cat voi fi plecata!
Eros: Ha-ha...de parca ar fi cineva de acord! Ma intreb, cine ar fi atat de prost sa accepte asta! Ha-ha-ha!
Elixir: ........Tu.......!
Eros: Cuuuuuum?! In nici-un caz...niciodata, in veci nu voi fi de acord!
Elixir(facand pe inocenta) : Te rog, frate mai mare..... nu vrei sa-ti ajuti surioara la nevoie?!
Eros: Offff...nu-ti pot rezista acestor rugaminti inocente si dragute! Bine, fie..accept!
Elixir: Perfect! Stiam ca nu-mi vei rezista , ca de obicei!
Eros: Ticaloaso! M-ai pacalit! Bine, il voi antrena eu pentru tine dar sa nu te astepti sa-l iau usor pentru ca il protejezi tu! La naiba...mai bine il puneai direct in divizia a 8-a peste care conduc ca general....offff!
Elixir: Ha-ha! Ma bazez pe tine! Trebuie sa plec, am o alta misiune regala!
Dupa ce pleaca frumoasa tanara, Neo iese in calea generalului diviziei a 8-a de pelegrini regal
i – Eros Akan!
Neo: Stai! Ai zis ca ma vei face soldat regal...si ca ma va antrena direct unul dintre maretii generali?
Eros: Hmmm? Te-ai trezit in sfarsit! Ai dormit timp de 2 saptamani, inseamna ca te-ai vindecat!
Neo: 2 saptamani..atunci... Bunicul chiar a.....
Eros: Da! Ia spune-mi... care e visul tau!
Neo(devenind increzator) : Sa slujesc acest regat in mod corect si ca intr-o zi sa devin regele acestui tinut si sa inchei acest razboi!
Eros: Esti energic si foarte optimist, Ha! Bine , vom incepe antrenamentul de maine!

Sfarsit

And

Sus In jos
。Colors。
Grafician
Grafician

feminin
Fecioara
Puncte : 15
Data nasterii : 17/09/2000
Data de inscriere : 29/10/2012
Varsta : 16
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Desingul
Stare de spirit : Super Buna..

MesajSubiect: Re: Rise Of The Pheonix   Lun Noi 05, 2012 1:52 pm

Buna.

DEci ficul este frumos dar nu mai face atatea posturi unul dupa altul nu ai voie . Conform regulamentului.
Descriere ai dar mai trebuie .

Astept nextul bye bye

NU'EST
NO Estabil Stil Tempo
Forever

Sus In jos
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

MesajSubiect: Re: Rise Of The Pheonix   Mar Noi 13, 2012 10:10 am

。Colors。 scuze ca am facut triple post Nu o sa se mai intample

Capitolul 3: Obstacolul dinaintea antrenamentului!

Acea zi parca nu mai avea sfarsit pentru Neo, gandindu-se la momentele petrecute cu bunicul sau dar si la antrenamentul de a doua zi astfel ca nu paraseste camera incercand sa se odihneasca pentru a-si arata puterea in fata generalului Eros.
Intr-un final, reuseste sa adoarma insa se trezeste foarte agitat in mijlocul noptii dupa un vis tulburator. Era cu totul diferit fata de cosmarurile obisnuite, astfel ca nu mai reuseste sa adoarma pana ce soarele incepe sa-i lumineze fata si sunete enervante produse de goarnele desteptatoare il anunta ca ziua mult asteptata s-a ivit. Inca buimacit si obosit dupa o noapte alba, este panicat de loviturile repetate in usa. Era capitanul diviziei a 8-a si al doilea la comanda, Wofer Asura ce tinea in brate un echipament greu cu simbolurile diviziei intai de culoare argintie, destinat tanarului luptator pentru antrenamentele ce vor avea loc.
Asura: Trezeste-te, pustiule! Grabeste-te si imbraca-te daca vrei sa nu te urle generalul ca intarzii. Eu sunt capitanul Wofer Asura, daca ai nevoie de indrumari sau informatii te voi ajuta cu placere!
Neo: Multumesc! Deci asta e uniforma brigazii a 8-a, hmm!
Asura: Nu! Tu nu esti in divizia a 8-a, asa ca uniforma ta corespunde celor din prima divizie, celor 99 de lorzi ai printesei comandant! Asta inseamna ca tu esti al 100-lea din acea divizie, dar asta daca ajungi sa depui juramantul regal!
Neo: Juramant regal? Ce este acela?
Asura: Nu am timp sa iti spun acuma, asa ca doar grabeste-te si imbraca aceasta uniforma ca de nu , vom intarzia la formatie!
Neo: Da, presupun ca e timp sa aflu la momentul potrivit dar mai am totusi o intrebare!
Asura: Bine, dar sa fie rapida!
Neo: Daca fac parte din prima divizie de ce ma antrenez cu ultima?
Asura: Off! Am inteles ca sti despre intelegerea celor doi frati ?! Nu conteaza, tot ce trebuie sa sti e ca “Mana Dreapta” a regelui e foarte ocupata si ca l-a pacalit pe general sa aiba grija de tine pana cand vei fi pregatit sa i te alaturi! Iti voi explica mai multe mai tarziu, acum sa mergem pana nu ma bate la cap piticul ala ca intarziem!
Eros: Ce ai zis, Asura? Cine e pitic, idiotule?
Asura: Ah...generale, de cand sunte-ti aici ca nu am bagat de seama!
Eros: Divizia noastra este specialista in atacuri silentioase, idiotule! Miscati amandoi in formatie pana nu incep sa ma enervez! Pustiule, sa nu te astepti sa te iau usor doar pentru ca surioara mea naiva te protejeaza!
Neo: Surioara dvs, domnule? Despre cine vorbiti?
Eros: Elixir, idiotule! Generalul primei divizii ce ti-a salvat viata, asa ca sper ca nu o vei dezamagi!
Neo: Deci nu a fost un vis, acel inger chiar exista!
Eros: Da-da.. acum miscati-va ca ma scoate-ti din sarite cu atatea intrebari !
Dupa ce se pregateste, Neo se alatura formatiei de 2000 de pelegrini regali el fiind singurul cu uniforma argintie intre miile de pelerine negre, starnind comentarii rautacioase printre soldati!
Eros: Liniste! Azi, pe langa recrutii obisnuiti ai aceste divizii , avem un incepator al primei divizii asa ca ii vom arata ce inseamna onoarea de a sluji acest regat!
Inainte de antrenament, va voi incerca pe cei noi sa vad cat sunte-ti de talentati asa ca sper ca v-ati luat adio de la semeni! Asura, pregateste-i pe noii veniti pentru testul meu iar pe ceilalti sa continue cele 100 de ture de alergare!
Grupul de 2000 de pelegrini se desparte in doua parti inegale, astfel ca 1200 de recruti i se alatura lui Neo si restul de 800 de pelegrini se pregatesc de rondul de dimineata de 100 de ture in jurul bazei de antrenament! Dupa ce ii informeaza pe majoritatea dintre recruti, Asura ajunge in fata lui Neo, fiind oprit de acesta pentru a-i explica situatia!
Neo: Capitane Asura, de ce au ramas asa de multi pelegrini pentru testul de incepatori si doar 800 dintre ei se antreneaza normal?
Asura: Asa este, tu nu sti de rata de supravietuire din aceasta divizie!
Neo: Rata de supravietuire?
Asura: Da! Doar 50-60% se intorc in viata din misiunile noastre, restul fiind capturati sau executati de inamic! Asta se datoreaza si faptului ca noi suntem primii care se ciocnesc cu inamicul si ne sacrificam pentru a aduce informatii despre acesta, de aceea Divizia a 8-a mai este numita si Legiunea de Sacrificiu! De aceea avem atatia recruti, pentru a umple golurile lasate de victimele din misiunile precedente, asta pentru cei care vor trece testul! Se spune ca daca supravietuiesti unei misiuni atunci iti primesti botezul si respectul veteranilor!
Neo: Doar atat de putini reusesc sa scape?! Uimitor! Apropo, despre ce test vorbea generalul ca ii va supune pe noii veniti?
Asura: Pentru a mari sansele de supravietuire in misiune, Eros a pus o regula generala pentru noii veniti, asfel ca de cat sa pericliteze misiunea si sa puna in pericol mai multe vieti importante, mai bine ii elimina el insusi, astfel trecand doar cei mai puternici!
Neo: Elimina?! Ce presupune acel test?
Asura: Este un test brutal, unde multi nu reusesc sa supravietuiasca! Divizia noastra trebuie sa fie rapida si agila pentru a patrunde si scapa din teritoriul inamic si de aceea cel ce da prima lovitura castiga. Mai precis este un test de viteza, unde perceptia si reactia iti sunt puse la incercare!
Neo: Inteleg! De aceea ceilalti sunt fortati sa alerge atat cu acel echipament greu! Nici o problema, sunt foarte rapid! Nici macar Eros nu-mi va face fata!
Asura: Ha-ha! Cu siguranta esti un tip optimist! Eros Akan este cel mai rapid din intreaga armata imperiala! De fapt, se spune ca nici macar generalii celorlalte divizii nu pot tine pasul cu el, acesta fiind principalul lui atuu!
Neo: Daca e asa de rapid cum de au trecut ceilalti acest test imposibil?
Asura: Asa cum am zis... este vorba de viteza si reactie! Doar el decide daca oponentul lui merita sa treaca testul asa ca da tot ce poti ca sa-l impresionezi!
Dupa ce termina de explicat, Asura isi continua drumul iar Neo isi astepta nerabdator randul. Acel sir urias de 1200 de oameni era limitat de o usa, in care fiecare intra singur ferit de ochii celorlalti unde doar generalul si capitanul aveau votul decisiv pentru rezultatele testului. Rand pe rand multi intrau si putini ieseau astfel ca ii veni randul si eroului nostru ce-si inlocuise nerabdarea cu teama de a da gres.
Eros: Bine pustiule, vreau sa vad ceea ce a vazut si Eli(prescurtarea de la Elixir) de ti-a dat onoarea de a ni te alatura!
Neo: Voi incerca sa ma ridic la asteptarile tale, domnule!
Eros: Foarte bine... sa incepem!
Cei doi luptatori erau despartiti de o distanta considerabila de aproximativ 30 de metri, fiecare incercand sa dea lovitura decisiva cu propriile puteri, fara nici o arma. Neo se pune in garda, asteptand viteza incredibila a generalului si cu toate ca-l vedea cu incetinitorul cum se apropia de el incarcat la maxim, isi aduce aminte de clipa in care se avanta generalul Ozz al Lotusilor dupa ce il lovise de copac. Asta il face sa incremeneasca, panica paralizandu-i toti muschii si, la fel ca in acea zi in care se lupta cu acel titan, asa si acum isi inchidea ochii pentru a-si intalni sfarsitul! Si de aceasta data soarta ii cruta viata, deschinzand ochii tot ce vede este un pumn ce statea sa-l loveasca. Isi da seama, ca acel pumn ii apartinea generalului si isi revenii din acea stare paralitica asfel se retrage din fata generalului.
Eros: Cat de patetic! Am intalnit si soareci mai curajosi decat tine!
Neo: Nu sunt un las! Doar mi-am adus aminte de momentul in care m-a atacat acel munte de muschi ce l-a ucis pe bunicul!
Eros: Cand e vorba de o lupta pe viata si pe moarte, scuzele sunt inutile! Da uitarii acel trecut si traieste prezentul in care te afli. Oricum ai picat testul si pentru asta iti vei pierde viata!
Neo: Ai dreptate! Scuzele sunt pentru lasitate dar nu ma pot lasa omorat pana nu-l voi face sa plateasca pe acel ticalos! Nu-mi voi pierde speranta asa usor!
Eros: Prea tarziu! In aceasta lume trebuie sa devii mai puternic decat cel mai puternic pentru a supravietui! Acum, mooori!
Folosindu-si viteza supraomeneasca se avanta catre Neo hotarat sa ii pecetluiasca soarta insa, si de aceasta data, datorita acelor ochi inflacarati, miscarile rapide ale generalului ii sunt redate cu incetinitorul lui Neo. Isi ridica bratul drept blocandu-l pe general care era nedumerit de cele intamplate si apoi ii aplica o lovitura cu piciorul stang ce il arunca pe Eros cativa metri inapoi! Toate acestea i se pareau ireale capitanului Asura ce urmarea acea lupta! Eros Akan se ridica destul de sifonat de la acea lovitura dar nu era foarte grav ranit, incercand sa se scuture de praf!
Eros: Mai sa fie...se pare ca e ceva de capul tau pustiule! Sa crezi ca exista cineva ce poate sa-mi vada atacul si sa ma blocheze e uimitor, dar sa ma si loveasca este incredibil!
Asura: Nici macar eu nu am putut sa-l ating pe general, dupa atatia ani in aceasta divizie, si un incepator a reusit asta intr-o singura zi?!
Neo: Nu stiu cum de am reusit asta, doar ca am vazut fiecare clipa care se scurgea atunci cand ai vrut sa ma ucizi!
Eros: Inteleg! Deci si tu ai putut sa imi vezi tehnica datorita acelor ochi! Cum te numesti, pustiule?
Neo: Neox Colossus, domnule!
Eros: Hmm! Asa cum credeam! Asta explica multe!
Neo: Ce vrei sa spui? Ai mai intalnit pe cineva cu acest nume?
Eros: Nu eu, tatal meu mi-a spus o poveste despre doi oameni incredibili cu acest nume si aceeasi ochi dar nu mai conteaza! Iti dau un sfat, pustiule...nu mai spune nimanui acest nume, nici macar celorlalti generali sau regelui! Neo, va fi de ajuns pentru a te prezenta! Ai inteles?
Neo: Da, ... asa cred...domnule! Deci asta inseamna ca imi crutati viata!?
Eros: Ha-ha-ha! Da..da ..sigur! Ai trecut si testul, asa ca vei incepe adevaratul antrenament!
Neo: Dar am crezut ca... toti ce il pica nu mai au parte de a doua sansa si vor fi executati!
Asura: Scuze! Asta trebuia sa credeti voi, incepatorilor, pentru a ne arata adevaratul vostru potential! Generalul Eros este un om bun, nu ar face asa ceva unui camarad chiar daca are un nume de pervers!
Eros: Asura, nemernicule, cum indraznesti?!
Asura: Gata-gata! Nu e cazul sa va enervati din atat!
Neo: Si ce s-a intamplat cu cei ce l-au cazut?
Eros: Evident, nu mai le puteam da inca o sansa pentru ca mi-ar fi stricat acest test, ei vor da probe pentru celelalte divizii sau vor deveni servitorii acestui regat! Acum, treci si recupereaza cele 100 de ture ca ceilalti! Pentru ca ai acest potential urias, capitanul Asura te va antrena personal pentru urmatoarele doua luni, pentru a-ti controla acest talent! Sora mea se pare ca a vazut acest potential in tine, de aceea te-a ales in prima divizie! Sa dai tot ce poti in acest timp pentru a fi pregatit pentru Juramantul Regal!
Neo: Da domnule! Multumesc generale Eros!
Dupa ce Eros pleaca, cei doi se duc la locul de antrenament pentru cele 100 de ture, Capitanul Asura oferindu-i mereu cate un antrenament special! Dupa ce termina cele 100 de ture, epuizat, Neo, se indreapta catre camera unde a dormi, insa e oprit de capitan!
Asura: Stai! Aia a fost doar incalzirea, antrenamentul nu s-a terminat!
Neo: Cred ca glumesti! Am alergat o jumatate de zi cu acest echipament greu si imi spui ca abia am inceput?!
Asura: Ha-ha! Am ordine sa te supun celor mai grele exercitii si probe pentru a te face sa iti depasesti limitele! Adu-ti aminte de scopul sau visul tau si gaseste puterea de a te autodepasi prin acest antrenament!
Neo: Ai dreptate! Nu e momentul sa ma plang!
Capitanul il supune unor teste imposibile cum ar fi lupta corp-la-corp legat la ochi, sa evite sagetile cu mainile goale, sa alerge cu si mai multe greutati legate de picioare si multe exercitii supraomenesti, menite sa-i antreneze corpul si mintea! Zi dupa zi, Neo e solicitat de capitan si observat de general, intre cei trei legandu-se o prietenie puternica, astfel ca trecura cele doua luni de antrenament, urmand ca a doua zi sa-si depuna juramantul in fata regelui, fiind legat de acesta pe vecie. Obosit, se pune in pat si adoarme rapid insa, o voce infioratoare ii tulbura somnul profund!
“?”: Ha-ha-ha! Puterea ta va fi din nou a mea!... Neo, timpul ti se scurge, insa timpul e cel care decide soarta acestei lumi...! Ha-ha-ha!
Neo se trezeste brusc, realizand ca totul a fost doar un cosmar si vede luna sus pe bolta cerului ce arata ca e miezul noptii!
Neo: La naiba! De ce am in fiecare noapte acelasi cosmar?!
Elixir: Cosmar? Despre ce era vorba?
Neo: Doar o voce infioratoare ce ameninta aceasta lume.... Cum? Cine a vorbit? Cine esti?
Elixir: Ha-ha! Greu iti dai seama! Uita-te mai atent!
Neo isi freaca ochii somnorosi si vede cum razele lunii lumineaza corpul dezvelit al unei femei incredibil de frumoase!
Neo: Tu esti ingerul ce m-a salvat atunci! Stai, de ce esti in patul meu si, DE CE ESTI DEZBRACATA?
Elixir: Ha-ha! Esti asa de dragut cand intri in panica! Asta e fosta mea camera si obisnuiesc sa adorm dezbracata, ce e asa neobisnuit?!
Neo: Cred ca glumesti! Stai,... asta nu poate fi real! Bineinteles, probabil este inca un vis, de aceea nu te-am putut simti de prima data! Durerea este singura care nu poate fi simtita intr-un vis, de aceea nu simt nimic! Ha-ha!
Deodata, Elixir ii trage o palma de il baga sub pat, acesta ridicandu-se cu o durere si cu obrazul rosu.
Elixir: Asta ai simtit-o?
Neo: Aoleu.. ce doare!!! Deci inseamna ca nu visez! In numele zeilor supremi, pune ceva pe tine!
Elixir: Gata-gata,...of ce timid mai esti! Deci care e treba cu acel cosmar?
Neo: Nu stiu, imi amintesc doar fragmente dar in fiecare noapte imi tulbura somnul si ma nelinisteste! Nu conteaza! Vreau sa-ti multumesc ca m-ai salvat atunci si mi-ai dat aceasta sansa de a deveni razboinic, astfel pot sa-mi continui visul!
Elixir: Esti foarte fericit de acest lucru, nu?!
Neo: Da! Si dupa atatea antrenamente neiertatoare ale fratelui tau, maine voi fi oficial un Pelegrin Regal Imperial, asta dupa Juramantul Regal!
Elixir: Hmm! Acel juramant prostesc e inutil!
Neo: Ce vrei sa spui?!
Elixir: Nimic...Uita ca am zis asta! Acum odihneste-te! Voi avea nevoie de tine in curand!
Neo: Bine, asa voi face dar fara sa te mai dezbraci, nu e potrivit pentru o domnisoara asa frumoasa ca tine!
Elixir: Da-da...Promit! Noapte Buna!
A doua zi, cand se trezeste, Neo observa ca acea frumoasa fata disparuse, crezand ca pana la urma chiar a fost un vis cele petrecute in acea noapte insa misterul este explicat atunci cand se pregatea sa se duca in fata terasei regelui si o vede pe Elixir, alaturi de inca 3 generali stand martori acelui eveniment. Isi ridica privirea catre terasa unde se afla un rege ascuns in umbra voalului regal, unde doar buzele i se vedeau miscand in timp ce preotii continuau ceremonia. Cu o voce ragusita, Regele Seuz i se adreseaza flacaului ce ingenunchease.
Seuz: De la inceputurile acestui regat, onoarea aparatorilor acestuia a fost incununata cu un juramant sacru ce ne uneste credintele! Tinere luptator, care iti e numele?
Neo isi aduce aminte de sfatul generalului diviziei a 8-a, si ezita in a-si spune tot numele!
Neo: Numele meu, sire, este pierdut in durere si istorie dar camarazii mei ma striga simplu Neo!
Seuz: Hmm! Atunci, Lord Neo, iti cunosti juramantul si credinta? Rosteste-l!
Neo: Juramantul regal?! Prea bine: “ Slujim pentru a fi slujiti,/ In intuneric sau lumina/ Sa ne aparam de inamici, sa invingem impreuna. /Viata nu-mi mai apartine, ea este a tuturor/ Ofranda adusa unui rege, al Imperialilor./ Nici moartea nu ma va elibera, de sub acest blestem/ Reacredinta si tradarea, ma va arunca in infern./In orice scop, cu orice pret, noi vom triumfa/Si de acest blestem, in veci nu voi scapa!(...)”
In timp ce trebuia spus de 8 ori acest juramant, cei doi frati generali ce stateau alaturi ,discutau intre ei.
Eros: Cand ai venit, surioara?
Elixir: Aseara.... am fost prea obosita sa te anunt si m-am dus direct la culcare!
Eros: Ai avut ochi buni cand l-ai ales, acum inteleg de ce... numele lui... ochii lui...nu a fost o coincidenta!
Elixir: Deci ti-ai dat si tu seama de originile lui Neo, ti-ai amintit povestea cu acea misiune a lui tata! Ai facut bine ca l-ai invatat sa-si ascunda intregul nume...multi nu ar intelege asa cum ne-a facut sa intelegem tata .
Eros: Da.. ai facut bine ca l-ai luat sub aripa ta! Flacaul are un potential regesc!
Elixir: Nu imi pasa de acel potential regesc, ultima misiune mi-a dezvaluit multe secrete dar nu e locul potrivit sa discutam.
Eros: Ai dreptate! Deci... ce se va intampla cu Neo?
Elixir: Am auzit ca l-ai antrenat din greu, sunt sigura ca e pregatit sa mi se alature diviziei mele ,dar vreau sa-l vad cum se descurca intr-o misiune de spionaj, de aceea ti-l mai voi lasa o misiune sub comanda ta! Inca mai am cateva lucruri de lamurit, asa ca ii va prinde bine o misiune reala, contactul cu acea lume teribila si propriul sau raspuns a acesteia!
Eros: Bine!, deja imi e ca un frate, deci nu ma pot plange ca mi-l mai lasi inca un pic dar te rog nu te implica prea mult in acele mistere menite sa fie date uitarii! Nu vreau sa te pierd, asa cum s-a intamplat si cu tata!
Elixir: Inca incerci sa ma protejezi! Ai uitat ca nu ai castigat niciodata in fata mea, pot avea grija de mine, nu te ingrijora!
Eros: Surioara naiva si prostuta, mereu te voi proteja!
Elixir: Am inteles ca vei primi misiunea mea de nivel “X” asa ca vreau ca Neo sa aiba parte de o provocare pe masura!
Eros: De ce il fortezi din prima misiune, nu e pregatit?!
Elixir: Il subestimezi, fratioare! Doar ai grija de Neo, imi e simpatic si nu as vrea sa se raneasca... prea tare! Ramas bun!
SFARSIT
~Simbolul Imperialilor~
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Rise Of The Pheonix   Astazi la 4:18 pm

Sus In jos

Rise Of The Pheonix
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: Fanficuri originale :: Fanficuri in desfasurare-
Mergi direct la: