SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Sharingan God is .....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion
Puncte : 45
Data nasterii : 05/11/1994
Data de inscriere : 31/10/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Sharingan God is .....   Mier Oct 31, 2012 11:31 am

“Sacrificiul promisiunii facute!”

Madara: Tsk! Am crezut ca aceasta lupta va fi distractiva dar tot ce am avut parte a fost o lupta urata in care va agatati de o vointa inutila si care a avut parte de atatea intreruperi...
Tsukikage: Poate ca a fost o lupta urata dar nu-ti bate joc de vointa noastra! Nu vom renunta pana nu scapam aceasta lume de tine!
Madara: Da-te la o parte Oonoki! Pentru ca ati rezistat atat de mult va voi cruta vietile! E momentul sa ma duc dupa acel pusti si Noua-cozi sigilat in el!
[b]Hokage: Ba, pe naiba o vei face! Nu te vom lasa sa te atingi de Naruto!
[b]Tsukikage
: Avem o promisiune de respectat! Nu te vom lasa sa intervi in lupta lui!
Madara: Lupta? Chiar ati fost atat de prosti sa folositi un jinchuurichi impotriva lui Tobi?! Cu toate ca acel pusti are ceva putere...!
[b]Raikage: Nu e singur! Bee e cu el asa ca avem incredere in ei ca-l vor invinge pe acel mascat!
Madara: Il subestimati pe acel Tobi! El stie totul despre acesta lume si istoria ei! Hmm...nu conteaza! Acuma sunt si mai interesat de acel pusti din clanul lui Mito!
Kazekage: Naruto nu e genu sa-si bata capul cu asemenea lucruri! Il va invinge pe mascat cu siguranta! Suna Arare( proiectile de nisip)

Gaara arunca acele proiectile e nisip pentru a-i taia calea inamicului, obligandu-l sa se opreasca!
Tsukikage: Opreste-te!Ti-am spus ca nu te vom lasa sa pleci, ticalosule!
Mizukage: Tsukikage-sama... nu avem nici-o sansa impotriva lui! Acum este cu adevarat invincibil!
Tsukikage: Taci! Nu imi pasa cat de puternic e! Nu voi renunta!
Hokage/Raikage/Kazekage: Nu ne vom da batuti!
Madara: Hei-hei! Chiar nu va pretuiti vietile?! Oonoki,... ai trait prea mult! Tu vei fi primul pe care-l voi rapune! Rinnegan: Bunshin Tensei!

Il atrage cu rineganul pe Tsukikage, acesta pregatindu-se de o lovitura decisiva insa Oonoki incearca sa i se opuna tehnicii!
Tsukikage: La naiba! De ce sunt atras catre el? Trebuie sa ma incetinesc: Tehnica Super greutatii corporale!
Incearca sa-si creasca masa corpului pentru a fi mai dificil de atras catre Madara, insa fara vreun rezultat notabil!
Hokage: Tsukikage-sama...rezista! Te vom salva!
Tsukikage: Nu va apropiati! In final se pare ca nu mi-am putut respecta cuvintele catre Naruto, de aceea voi trebuie sa-l opriti pe Madara, pentru intreaga lume shinobi! Sa nu renuntati niciodata!
Madara il strapunge mortal cu o tija a caii rineganului, cu un zambet ironic catre cei patru Kage ramasi.
Madara: Cat de patetic ai fost Oonoki! Nu ar trebui sa faci promisiuni ce nu le poti respecta!
Kazekage: Tsukikage-sama!!!
Mizukage: A luptat pana la final! O moarte demna de un shinobi!
Raikage: Nu vom renunta, Oonoki...
Hokage: Nu ne vom pierde calea si il vom opri cu orice pret!
Madara: Inca mai spuneti cuvinte inutile...! Singurul lucru care v-a ramas este doar disperarea! Shinra Tensei!

Intregul camp de lupta este maturat de respingerea celesta, cei 4 kage sunt raniti grav de acel jutsu. Incercand sa se ridice, vede cum Madara se avanta catre ei, pentru a le pune capat vietilor acestora. In cale i se pune un shinobi neasteptat ce il injunghie cu sulita chidori, maretul Madara fiind prins pe picior gresit de Uchiha Sasuke. In timp ce se regenera, Madara ii observa cele 3 megatame in ochii tanarului, specifice sharinganului!
Madara: Sharingan?! Cum este posibil....cine esti?
Sasuke: Eu sunt cel care va termina ce a inceput fratele meu! Eu sunt Uchiha Sasuke!
Madara: Uchiha? Imposibil..... acel Tobi a zis ca se va ocupa de clanul care m-a tradat! A dat gres?
Sasuke: Tu esti tradatorul! V-ati tradat radacinile cu pretul intregului clan! Eu sunt ultimul supravietuietor, cel ce te va depasi, spaland rusinea istoriei neamului nostru!
Madara: Hei! Nu deveni prea ingamfat pustiule! Ti-ar trebui o mie de ani pana sa ma ajungi... sunt invincibil in aceasta forma!
Hokage: Sasuke? De ce...de ce ne ajuti?
Sasuke: Nu intentionez asta! Doar vreau ca acea tehnica ,ce fratele meu s-a sacrificat pentru a o opri, sa se sfarseasca si pentru acest gunoi!
Hokage: Itachi? El a fost cel care l-a oprit pe Kabuto si Invierea Lumii Impure? El e eroul ce a salvat mii de vieti prin incheierea acelui jutsu?!
Sasuke: Asa este! El e eroul ce l-ati facut sa sufere enorm pentru binele satului! Am aflat multe lucruri despre istoria Konohei si a clanului Uchiha! Mi-am gasit raspunsul!
Madara: Deci tot un Uchiha a fost in spatele eliberarii acelui jutsu! Pustiule, se pare ca ai o mare responsabilitate pentru fratele tau dar, nu ma vei opri doar cu atata! Susano’o!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

MesajSubiect: Re: Sharingan God is .....   Mier Oct 31, 2012 11:31 am

Legenda Trecutului Uchiha vs Legenda Prezentului Uchiha

Madara: Un pusti ca tine, ce sanse ar avea impotriva mea?! La ce s-a gandit acel Tobi de te-a lasat sa fi ultimul din acest clan? Priveste..., Susano’o e adevarata dovada a acestor ochi stravechi!
Sasuke: Ce tot vorbesti?! Ochii tai .... cum e posibil sa ai susano’o cu acei ochi ciudati!
Madara: Ha-ha-ha! Ce amuzant esti pustiule! Eu am evoluat dincolo de limita sangelui specifica clanului Uchiha, da... nu trebuie sa-ti bati capul cu asemenea lucruri...Ha-ha-ha!

In timp ce urmareau schimbul de replici dintre cei doi Uchiha, Cei 4 Kage recupereaza corpul lipsit de viata al lui Oonoki si se retrag din primplanul acelei batalii!
Raikage: Tsunade...ai zis ca ti-ai recuperat din chakra...asta inseamna ca mai poti sa ne vindeci pentru a putea riposta impotriva acelui ticalos?!
Hokage: Nu stiu! Ma simt diferit....Regenerarea mitotica pe care am folosit-o are riscuri mari, ce nu pot fi lecuite cu doar cu chakra! In orice caz... trebuie sa luam legatura cu Cartierul General...pentru a vedea cum evolueaza lupta lui Naruto si a lui Bee!
Kazekage: DA! In starea in care suntem trebuie sa gasim o strategie imediat daca vrem sa mai luam parte la acest razboi! Momentan nu putem face lucru impotriva lui Madara!
Mizukage: Dar putem avea incredere in acel tanar ca il va opri? Cu siguranta am vazut cat este de puternic la acel summit, dar Madara nu are limite!
Hokage: Nu stiu care ii sunt motivele de s-a impotrivit acestui colos, dar pentru moment vom colabora cu Sasuke, asteptand vreo deschidere in acea lupta pentru a-l sigila pe Madara! La urma urmei...are MS.. si poarta intreaga putere Uchiha pe umerii lui...
Kazekage: Deci sa ne retragem si sa gasim o strategie pentru aceasta lupta! Oricare din cei doi ce va iesi victorios, ne este inamic!

Intre timp...Madara isi arata superioritatea in fata lui Sasuke!
[u]Madara[/u]: Pustiule! Nu am timp de inca o musca sa interfereze cu planurile mele! M-am plictisit de aceste lupte si vreau sa recuperez ce e de drept al meu!
Il ataca cu Susano’ pe Sasuke, pentru a-si termina inamicul insa privirea i se schimba cand il vede ca lovitura spirituala ii este barata!
Sasuke: EMS: Susano’o shield- Oglinda Yata!
Madara: Cummm? MS?! Nu... acel caleidoscop e diferit! Eternal Mangekyu Sharingan?! Susano’o?!
Sasuke: Asta nu e tot! EMS:Amaterasu!

Invocare lui Susano’o a lui Madara ii este cuprinsa de flacarile eterne, aceasta disparand cuprinzandu-l pe utilizatorul Rineganului!
Madara: La naiba! Rinegan: Shinra Tensei!
Sasuke: Ce ochi ciudati! Si te mai numesti cel mai puternic Uchiha fara a avea Sharingan?!
Madara: Pana si Amaterasu! Bine pustiule mi-ai atras atentia! Se pare ca nu esti un ratat obisnuit al acestui clan! Sa te vad ce poti...!
Sasuke: < La naiba! Am sperat ca il voi putea prinde cu Sabia lui Totsuka dupa ce Amaterasu il va invalui! Tsk! Va fi dificila aceasta lupta!>
Madara: Cat de interesant! Se pare ca in acest prezent, nu chiar toti shinobii sunt asa de slabi! Esti al doilea care ma pune in incurcatura dupa pustiul acela Uzumaki!
Sasuke: Uzumaki?! Te-ai luptat cu Naruto?! Asta inseamna ca l-ai omorat deja?!
Madara: Hmm?! Il sti pe acel pusti?! Nu l-am ucis ,...inca..., a fost doar o clona de-a lui ce a avut tupeul sa ma atace, dar.... mai important, ce relatie e intre voi doi mai exact?!
Sasuke: Nu te priveste! Se pare ca inca mai am ocazia sa-mi mentin acea promisiune, eu fiind cel care il va dobora in lupta!
Madara: Rivalitate?! < Exact ca cea dintre mine si Hashirama! Inteleg... deci asta vrea acel Tobi...cat de interesant!>
Sasuke: El e cel pe care l-am putut numi cu adevarat prieten si cel pe care il urasc cel mai mult! El e cel care va putea sa inteleaga ceea ce simt si toata ura mea catre Konoha! Nu voi lasa pe nimeni sa se atinga de viata lui, nici macar pe tine, eu fiind singurul ce-i va pune capat acelei legaturi!
Madara: Cat de interesant! Deci vointa lui Hashirama traieste in acel pusti si a mea in tine! Repetarea istoriei si a acelui cerc al urii....o sansa de a ne razbuna pentru toate infrangerile...! Dar, el il are pe noua-cozi, asta ma face si mai interesat de acel pusti!
Sasuke: Ti-am spus...nu te voi lasa sa traiesti in acesta lume! Cred, ca pana si intelegerea mea cu el nu va fi rupta, tu fiind totusi un shinobi ce nu a apartinut cu adevarat Konohai! Deci nu faci parte din acea intelegere!
Madara: Impresionant sacrificiul fratelui tau de ti-a ingaduit acei ochi...dar voi face ca totul sa fie in zadar daca mi te pui in cale!
Sasuke: Ti-am spus! Nu voi lasa ca tot efortul fratelui meu de a incheia acel jutsu sa fie in zadar! Chidori Nagashi(Curentul Chidori)
Madara: Patetic! Uite cum arata adevarata putere! Wood Release: Great Forest Technique
Sasuke: Ce e asta?! Nu trebuie sa fiu prins! Tehnica de invocare: Vulturul cerului!

Sasuke se urca pe acel vultur pentru a evita atacul de lemn al lui Madara insa vede ca cerul i se intuneca deasupra capului!
Madara: Meteorite Technique! Sa vad cum te mai feresti acuma!
Sasuke este prins de acel meteorit gigant asemeni cum a fost prinsa si divizia a 4-a a lui Gaara( disparand intro clona de fulger)... insa de la picioarele lui Madara, se ridica adevaratul Sasuke, acesta folosindusi ochii pentru a-l prinde pe Madara intr-o iluzie!
Sasuke: Sharingan Genjutsu!

Sus In jos
CyberWings
Grafician
Grafician

masculin
Scorpion

MesajSubiect: Re: Sharingan God is .....   Mier Oct 31, 2012 11:31 am

Zeul Clanului Uciha

Sasuke: Sharingan genjutsu!
Pentru o clipa , Madara pare pierdut intr-o iluzie, dar il apuca pe Sasuke de gat cu o privire criminala.
Madara: Sa crezi ca cineva ar incerca sa ma prinda intr-un genjutsu.... ce gluma proasta! Recunosc...ai ochi buni, pustiule dar.... cred ca incepi sa vezi diferenta dintre noi doi! Poate ca acel Tobi a vazut mai mult in tine decat o sansa de rabunare...poate el tot ce vrea sunt acei.... Inteleg! Deci lucrurile chiar nu merg dupa plan, incerci sa ma tradezi- “afurisitule”?!
Sasuke: Aaahh.!.. nu stiu despre ce vorbesti dar, pentru un moment , pana si maretul Madara a fost prins in genjutsu, nu...?
Madara: Hmm?! Inca nu realizezi in ce situatie esti?! Poate ca esti prea prost pentru acei ochi...de ai incercat un genjutsu pe zeul Genjutsului!
Sasuke: Ha! Zeu?! Te referi la Tsukyomi! Pana si Itachi nu se credea maestrul genjutsului.... Sa prinzi pe cineva in genjutsu, e o arta...si maestrul clanului nostru...adevaratul erou al Uchiha este Shisui!
Madara: Shisui? Nu am auzit de o asemenea persoana! Acum imi ti morala mie? Nu inteleg... vrei sa distrugi satul care il urasti, dar vrei sa protejezi promisiunea unuia dintre ei! Tu esti cel care nu e demn de numele Uchiha, asa ca MORI!!!!

Il arunca pe Sasuke inspre o stanca, aceasta facandu-se bucati la impact!
Sasuke: La naiba...nu pot sa mor aici...nu din mana unui gunoi!
Sasuke invoca Susano’o protejandu-se de impact si de ranile provocate. Incearca sa contracareze tragand cu acele sageti catre Madara insa si acesta il avea invocat pe Susano’o ferindu-se cu usurinta!
Madara: Mai devreme, am aratat adevarata forma a lui Susano’o si cei 5 Kage au supravietuit, oarecum pierzandu-mi interesul pentru ei! Foarte bine...iti voi arata ce inseamna disperarea, asa ca sa nu ma consideri un las pentru ca imi arat adevarata putere impotriva unui tanc ingamfat! Forma Completa Susano’o!
Sasuke: Ce se intampla? Inca mai poate evolua? La aceste dimensiuni voi avea mari probleme daca nu gasesc un plan mai repede!
Madara: Deci , pustiule.... inca mai crezi ca ma poti invinge?! Ha-ha-ha!
Sasuke: La naiba! De ce sunt inca asa de slab?! Itachiii... ce ar trebui sa fac?!
Madara: Inutil! O data eliberat acel jutsu de a ma controla, acest corp nu mai are nici-un risc! Sunt perfect! Ha-ha-ha...Mori!

In timp ce se apropia de Sasuke, cu acea sabie ce putea descpica muntii, Sasuke isi aduce aminte de sacrificiul lui Itachi si ura lui catre Madara pentru a-l depasi! In acelasi timp isi aminteste de Kabuto, cel pe care l-a invins fratele sau, cu toate ca se numea perfect si fara riscuri! In acel flasback plin de emotii, ura lui creste, si Susano’o al lui incepe sa evolueze asemeni celui lui Madara, apropiindu-se de forma completa!
Sasuke: Nu te mai lauda, nemernicule! Nimeni nu e invincibil, asa m-a invatat fratele meu!· Blaze Release : Yasaka Magatama
Il ataca cu acele Megatame ale stilului infernului, doborandu-l inca o data pe maretul Madara!
Madara: Nu te juca cu mine! Shinra Tensei! Nu e posibil ca acei ochi sa fie egalii celor daruiti de fratele meu – Izuna! Eu sunt Zeul puterilor dōjutsu ! Dar...pustiule, puterea Uchiha nu este singura cale ce o pot controla!
Sasuke: Ce...ce vrei sa spui!
Madara:Clanul Senju! Exact... premiul obtinut din lupta cu Hashirama—(Mokuton)Wood Release Secret Technique: Nativity of a World of Trees !
Sasuke: Ce se intampla... Deci aceasta e puterea acelei chakre de mi-a spus Orochimaru! Dar e ireal...tot campul de lupta este...ce raspandire fenomenala!
Madara: Asa cum am zis...intreaga harta trebuie redesenata daca imi folosesc toata puterea!
Sasuke:
Madara: Susano’o, Rinegan, Mokuton, chakra nelimitata si un corp nemuritor! Spune-mi...daca asta nu ma face un zeu, atunci ce este cu adevarat un zeu?!
Sasuke: Pentru mine... acel cuvant inseamna familia mea si clanul meu! Spune-mi...chiar crezi ca nu poti fi invins?,... chiar atat de arogant ai devenit?!
Madara: Da! ... Sunt invincibil!
Sasuke: Atunci stiu cum sa te opresc! Itachi , a fost cel care mi-a aratat aceasta tehnica!
Madara: Nu mai minti atat! Chiar crezi ca mai exista vreo tehnica ce ma poate opri...ti-am spus...ai niste ochi buni, dar., doar cu acel sharinganul, nu ma poti invinge!
Sasuke: Ha-ha! Nu as fi asa de sigur! Nu conteaza numarul de tehnici pe care le detii ci conteaza cum iti folosesti cele pe care le stapanesti deja! Sharinganul este...Adevarata putere Uchiha!
Madara: Asa cum am zis...poate ca te mai poti feri pentru o vreme de atacurile mele dar, chakra ta e limitata... si acei ochi, stiu cat de mult te consuma! Eu am renuntat la acei ochi,....tine minte asta, pustiule! Rineganul e puterea oculara legendara a Eremitului celor 6 cai! Pana si · Eternal Mangekyō Sharingan paleste in fata acestor cercuri concentrice!
Sasuke: Rinegan?! Nu imi pasa....sharinganul este dovada ca faci parte din clanul Uchiha! Nu trebuie sa detii MS pentru tehnicile finale ale acestor ochi!
Madara: Tehnici finale?! Nenorocitule....doar nu vrei sa spui ca sti de acelea doua!
Sasuke: Asa este! Nu stiu daca tu le mai poti folosi ,o data ce ti s-a schimbat acei ochi, dar eu am vazut cat de puternice sunt cele doua tehnici oculare gemene! Nu stiu ce se va intampla in cazul EMS...unde lumina acelor ochi se presupune a fi vesnica...dar, imi voi tine promisiunea catre Itachi si Naruto cu orice pret!
Madara: Nu te voi lasa! Izanagi si Izanami.... ar trebui sa fi fost pierdute in istorie!
Sasuke: Inca nu intelegi! Tu faci parte din acea istorie! Prea multa putere, ti s-a urcat la cap, traiesti intr-o iluzie, asa ca vei ramane blocat intr-una....Pe Vecie!
In acel moment isi activeaza cele doua tehnici gemene si il inchide pe Madara intr-o iluzie si astfel Sasuke devine Zeul Sharingan-ului

~Sfarsit~

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sharingan God is .....   Astazi la 2:12 pm

Sus In jos

Sharingan God is .....
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Fan Fiction :: Proza :: One-Shot :: One-Shot finalizate-
Mergi direct la: