SasuSaku Love Forum
Bine ai venit la noi pe forum! Conecteaza-te sau creeaza-ti un cont!

AcasaAcasa  PortalPortal  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Viata lui Itachi (Continua povestea)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Viata lui Itachi (Continua povestea)   Lun Noi 05, 2012 5:38 am

Sa continuam povestea Lui Itachi.

Autor pov: Priveam abatut cerul de o culoare trista parca putand sa vad cum amintirile revin. Acea seara, mintea naiva a unui tanar de 15 ani si iubirea pierduta dintre 2 frati si rivalitatile dintre lcan si satul lor. a trecut atata timp de cand nu am mai citit acea carte plina de aventura intitulata "Naruto". Pentru ca tot suntem la acest capitol sa inceapa viata personajului meu preferat.

Itachi: Mergeam pe tunelul intunecat din peretii caruia cadeau mici stropi de apa ce faceau un zgomot placut in cadrul muzical al linistii presarate in tunel, peste mine. Acum ii puteam zari chipul de sub gluga...Era chiar..
Sus In jos
Elianna Dynamitte
Membru

feminin
Taur
Puncte : 13
Data nasterii : 06/05/1996
Data de inscriere : 12/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Viata lui Itachi (Continua povestea)   Lun Noi 12, 2012 9:12 am

Era chiar ea. Vântul domol începe în a-i flutura șuvițele rebele ce au scăpat din strânsoare cocului. Razele soarelui îi mângâiau pielea fină. Părul îi era rozaliu, ducându-ți mintea la dulcile căpșuni. Pe fața sa se vedea fericirea și copilăria care încă nu i se sfârșise. Își trăia viața din plin. Nimeni nu ar fi crezut că sub un aspect atât de rebel, își poate face locul un copil care are sentimente manifestate oricând era nevoie.

Niciodata vocile nu sunt atat de frumoase ca intr-o seara de iarna, atunci cand apusul aproape ca iti ascunde trupul, iar cuvintele par a se naste de nicaieri, cu o nuanta de intimitate rar intalnita in timpul zilei.

- Virginia Woolf
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Viata lui Itachi (Continua povestea)   Mar Noi 13, 2012 6:10 am

Puteam sa cred ca totul a fost doar un vis insa realitatea ma prinde din urma. Oricat de greu este unori trebuie sa faci ce e corect.Viata ei urma sa apuna chiar din mainile mele. Sunt un un criminl insa sunt eu. Ma apropii incet de ea avand acea mica lama ascutita indreptata spre inima ei. Imi pare rau ca fac asta insa asta e misiunea mea. Deodata dispar in zare cand langa fata apare chiar...
Sus In jos
Chip
Fondator
Fondator

feminin
Berbec
Puncte : 239
Data nasterii : 18/04/2001
Data de inscriere : 27/10/2012
Varsta : 15
Localizare : TarguMures, Mures, Romania
Joburi/Distractii : Handball, SasuSaku, Naruto
Stare de spirit : Din ce in ce mai bine

MesajSubiect: Re: Viata lui Itachi (Continua povestea)   Vin Dec 28, 2012 6:45 am

Deodata dispar in zare cand langa fata apare chiar...fratele meu mai mic, Uchiha Sasuke. Ce cauta el aici? Si mai important, ce facea el langa rozalie.?

Echipa forumului vă urează distracție plăcută!

════════════════════════════════════════
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]| [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sasusakulove.forumcreativ.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Viata lui Itachi (Continua povestea)   Astazi la 12:09 am

Sus In jos

Viata lui Itachi (Continua povestea)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Continua povestea cu personaje anime
» Lectii de viata sau povesti cu talc
» Viata la tara
» Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?
» Povesti la ceas de seara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SasuSaku Love Forum :: Timp liber :: Jocuri forumiste-
Mergi direct la: